MKS Lublin pechowo przegrał 24:25 z FC Midtjylland w Lidze Mistrzyń (ZDJĘCIA)

PUKUSZaktualizowano
Piłkarki ręczne MKS-u Lublin przegrały drugi mecz w Lidze Mistrzyń. Podopieczne Edwarda Jankowskiego i Sabiny Włodek przez całe sobotnie spotkanie toczyły wyrównaną walkę z FC Midtjylland, ale w końcówce spotkania doświadczone Dunki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Lublinianki ostatecznie przegrały 24:25, ale za swoją postawę zasługują na wielkie brawa.

Lublinianki nie przestraszyły się faworyzowanych rywalek i szybko objęły prowadzenie. W 10 minucie gospodynie prowadziły 4:2, ale przyjezdne nie dość, że wyrównały straty to jeszcze odskoczyły na trzy trafienia. MKS nie miał zamiaru odpuszczać i na przerwę schodził do szatni prowadząc 14:13.

Drugie 30 minut to wciąż zażarta walka, ale wciąż minimalnie prowadziły miejscowe. W 53 minucie był jednak remis 22:22 ale koljene minuty należały do mistrzyń Polski. Gdy Alina Wojtas na 120 sekund przed końcem spotkania wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 24:23, wydawało się, że niespodzianka stanie się faktem. Niestety, ostatnie sekundy należały do przyjezdnych, które odniosły drugie zwycięstwo w drugim meczu Champions League. Dodajmy, że na własne życzenie lublinianek, które w końcówce meczu straciły głowę.

MKS Lublin – FC Midtjylland 24:25 (14:13)
MKS: Dzhukeva – Wojtas 6, Małek 5, Majerek 5, Kozimur 3, Gęga 2, Nestsiaruk 1, Skrzyniarz 1, Drabik 1, Konsur, Wojdat, Mihdaliova. Kary: 2 min.
Midtjylland: Englert, Egestorp – Stine Jorgensen 8, Groot 5, Troelsen 3, Rasmussen 2, Line Jorgensen 2, Ostergaard 2, Thorsgaard 1, Woller 1, Spellerberg 1. Kary: 4 min
Sędziowali: Brkic Radojko i Andrei Jusufhodzic (Austria)
Widzów: 1900

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Komentarze 19

z
z Globusa

Jeśli Klub nie chce kolejnego nieszczęścia kadrowego (Szarawaga) to już od dzisiaj trzeba szukać zmienniczki dla Drabik lub ponownie zacząć grać skrzydłami !
A najlepiej jedno i drugie.
" Niby Kelnerki" z Budapesztu pokonały wczoraj Budocnost - tak więc lekko nie będzie .
A tu jeszcze po drodze mecz w Nowym Sączu !

inferno

Czy te balonki były elementem oprawy meczowej , o której tak było juz od dluzszego czasu wiadomo? I czy na to poczła CAŁA zebrana od kibiców kasa?
Bo inne elementy oprawy- flagi, transparenty,itp. są od dawna.
A co do meczu- jedna zawodniczka go trzymala i gdyby nie ona to porazka byla by wieksza- bramkarka.
ze składu powinny wypaść Gega i malczewska- jedna za kiepska obrone i kiepskie rozegranie a druga- za całokształt i wprowadzanie nerwowości i bałaganu na parkiecie.

x
xyz

Pomysł z machaniem balonikami w trakcie hymnu narodowego do bani. W trakcie hymnu to się śpiewa i stoi w postawie wyrażającej szacunek a nie demonstruje lub macha gumkami. Orzeł może wiecznie żywy...

m
majster budowy

jak zwykle nie mielismy koncepcji na gre ,gratulacje do trenerow i zawodniczek za bledy ,przegralismy na wlasne zyczenie bo od wyniku 19:16 powinno sie zrobic przynajmniej22:16 i byloby praktycznie po meczu ,wielkie bravo dla dzukiewej obronila minimum15setek tyle w temacie

t
tytus romek i atomek

Pechowo??? Pechowo to można nogę złamać, a one przerżneły wygrany mecz. W końcówce faktycznie zdurniały i motały się bez sensu. Gdyby był trener z jajami to wziąłby to rozdygotane towarzystwo za mordę, a tak piękna przegrana. Żenada.

j
jan

operacja się udała ale pacjent zmarł, racja warto cieszyć się z przegranej w tak imponującym stylu oby tak dalej
oprawa super jak na Lublin, szczególnie baloniki robią niewyobrażalne wrażenie

w
wolontariat

Dziewczyny jesteście świetne nie słuchajcie tych debili co się nie znają na tym sporcie. Mecz był na bardzo wysokim poziomie dałyście z siebie wszystko:) DZIĘKUJEMY WAM:)

M
MKS

Jest Man Champions League i Women Champions league. Pozwów, że przetłumaczę :
Męska Liga Mistrzów i Kobieca LIGA MISTRZÓW :) Pozdrawiam ;)

j
ja

Wielkie dzięki dla naszych Pań, szkoda że w końcówce zabrakło taktyki, wówczas mógłby być remis. Bardzo dobry mecz p. Doroty Małek oraz Gosi Majerek-jest pod wielkim urokiem jej zmysłu i talentu-zawsze wie gdzie mam się ustawić. BRAWA, BRAWA, BRAWA.

a
andrzej

Macie swoje miejsce w szeregu?!!kibic motoru-po co ta napinka 2-3z klubem zwacym sie limanovia tak naprawde to chyba malo kto wie gdzie to jest a o wyjazd to cie nawet nie pytam czy byles bo to chyba jasne...pozdrawiam

P
Podpissrt

jw

K
Kibic Motoru

Widzów 1900 w Lidze Mistrzów! Na zawodach żużlowych o nic było wczoraj przynajmniej 9 tys. osób. Macie swoje miejsce w szeregu.