MKS Lublin pechowo przegrał 24:25 z FC Midtjylland w Lidze Mistrzyń (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS-u Lublin przegrały drugi mecz w Lidze Mistrzyń. Podopieczne Edwarda Jankowskiego i Sabiny Włodek przez całe sobotnie spotkanie toczyły wyrównaną walkę z FC Midtjylland, ale w końcówce spotkania doświadczone Dunki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Lublinianki ostatecznie przegrały 24:25, ale za swoją postawę zasługują na wielkie brawa.

Lublinianki nie przestraszyły się faworyzowanych rywalek i szybko objęły prowadzenie. W 10 minucie gospodynie prowadziły 4:2, ale przyjezdne nie dość, że wyrównały straty to jeszcze odskoczyły na trzy trafienia. MKS nie miał zamiaru odpuszczać i na przerwę schodził do szatni prowadząc 14:13.

Drugie 30 minut to wciąż zażarta walka, ale wciąż minimalnie prowadziły miejscowe. W 53 minucie był jednak remis 22:22 ale koljene minuty należały do mistrzyń Polski. Gdy Alina Wojtas na 120 sekund przed końcem spotkania wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 24:23, wydawało się, że niespodzianka stanie się faktem. Niestety, ostatnie sekundy należały do przyjezdnych, które odniosły drugie zwycięstwo w drugim meczu Champions League. Dodajmy, że na własne życzenie lublinianek, które w końcówce meczu straciły głowę.

MKS Lublin – FC Midtjylland 24:25 (14:13)
MKS: Dzhukeva – Wojtas 6, Małek 5, Majerek 5, Kozimur 3, Gęga 2, Nestsiaruk 1, Skrzyniarz 1, Drabik 1, Konsur, Wojdat, Mihdaliova. Kary: 2 min.
Midtjylland: Englert, Egestorp – Stine Jorgensen 8, Groot 5, Troelsen 3, Rasmussen 2, Line Jorgensen 2, Ostergaard 2, Thorsgaard 1, Woller 1, Spellerberg 1. Kary: 4 min
Sędziowali: Brkic Radojko i Andrei Jusufhodzic (Austria)