MKS Perła Lublin odpadł z rozgrywek Pucharu Polski

KK
Piłkarki ręczne MKS Perła Lublin przegrały wyjazdowy mecz półfinału Pucharu Polski z Młynami Stoisław Koszalin 20:24. Ta porażka sprawiła, że mistrzynie kraju pożegnały się z pucharowymi zmaganiami.

Dla biało-zielonych była to trzecia z rzędu porażka z tym przeciwnikiem. Pod koniec grudnia ubiegłego roku podopieczne trenera Roberta Lisa przegrały z koszaliniankami 23:24 w turnieju towarzyskim "Bogdanka Cup" w lubelskiej hali MOSiR. Miesiąc później, zdziesiątkowany kontuzjami zespół MKS-u uległ Młynom Stoisław w wyjazdowym starciu ligowym 19:23. Teraz nie sprostał ekipie prowadzonej przez Anitę Unijat w rywalizacji, której stawką był finał Pucharu Polski.

Początkowo mecz w Koszalinie był zacięty i wyrównany. W 22. minucie pierwszej połowy gospodynie wypracowały sobie przewagę trzech trafień, którą do przerwy lublinianki zdołały zniwelować, przegrywając po dwóch kwadransach 10:12.

Po zmianie stron MKS Perła nie potrafił wykorzystać faktu, że drużyna z województwa zachodniopomorskiego nie rzuciła bramki przez pierwszych osiem minut drugiej odsłony. Obie strony raziły bowiem nieskutecznością w ataku. Mimo wszystko, więcej precyzji i zimnej krwi pod bramką przeciwnika miały miejscowe, dzięki czemu to one awansowały do dalszego etapu pucharowej rywalizacji.

Półfinałowa potyczka Pucharu Polski w Koszalinie odbywała się bez udziału publiczności. Wszystko z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kibice nie będą mogli zobaczyć z trybun również najbliższego spotkania ligowego z udziałem mistrzyń Polski, które zaplanowano w piątek w hali Globus. Starcie z Metraco Zagłebiem Lubin będzie transmitowane przez stację TVP Sport.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 24:20 (12:10)

Młyny Stoisław: Filończuk, Prudzienica - Mączka 11, Mazurek 3, Rycharska 3, Adriichuk 3, Smolinh 2, Volovnyk 2, Borysławska, Nowicka, Tomczyk, Tracz, Ubraniak. Kary: 14 min. Trener: Anita Unijat

MKS Perła: Gawlik, Besen - Gęga 4, Królikowska 4, Łabuda 3, Nocuń 3, Blażević 1, Kochaniak 1, Matuszczyk 1, Rosiak 1, Szarawaga 1, Więckowska 1, Nosek. Kary: 8 min. Trener: Robert Lis

Sędziowali: Łukasz Kamrowski, Piotr Wojdyr