MKS Perła Lublin wciąż wygrywa. Tym razem pokonały KPR Jelenia Góra

AG
Szczypiornistki MKS Perła Lublin nie zwalniają tempa. Zawodniczki Roberta Lisa w sobotę w 16. kolejce superligi pokonały KPR Jelenia Góra 35:22.

Lubelskie piłkarki ręczne meczem z KPR Jelenia Góra rozpoczęły serię ligowych spotkań przed własną publicznością. W najbliższych tygodniach zawodniczki MKS Perła w hali Globus zmierzą się też ze Startem Elbląg, UKS PCM Kościerzyna i Energą AZS Koszalin.

Sobotnie starcie było dla lublinianek szóstym w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Mimo to, w mecz z jeleniogórzankami weszły bardzo dobrze, a pierwsze trafienie po minucie zaliczyła niezawodna w ostatnim czasie Dagmara Nocuń.

Początek spotkania był jednak dosyć wyrównany, a po czterech minutach mieliśmy remis 3:3. Chwilę później lublinianki wyszły na prowadzenie po pięknym, już drugim takim w tym meczu, rzucie z drugiej linii Alesii Mihdaliovej. Białorusinka była w tej fazie meczu bezsprzecznie najlepszą zawodniczką Lublina, a po 10 minutach, przy stanie 6:4, miała na swoim koncie już cztery trafienia.

Po 16 minutach MKS prowadził natomiast już sześcioma bramkami, 11:5 i miał bardzo bezpieczną przewagę. Lublinianki grały na dużym luzie, a defensywę rywalek dziurawiły m.in. Valentina Nestsiaruk czy Sylwia Matuszczyk. W lubelskiej bramce z kolei dobrze spisywała się Weronika Gawlik, która odbijała rzut za rzutem. W 30. minucie MKS wyszedł na +9 i do przerwy prowadził 21:12.

W drugiej części gry, obraz meczu niewiele się zmienił. Mimo, że MKS zaliczył pięciominutowy przestój bez gola i grał mocno nieskutecznie, a w bramce rywalek lepiej spisywała się Kolasińska, lublinianki nie dały sobie odebrać wysokiego prowadzenia i ostatecznie pokonały KPR 35:22. Kibicom zgromadzonym w hali Globus szczególnie mogły się podobać gole lubelskich skrzydłowych, zdobywane po asystach bramkarek.

Sobotnia wygrana była dziesiątym z rzędu ligowym zwycięstwem MKS.

MKS Perła Lublin - KPR Jelenia Góra 35:22 (21:12)

MKS: Gawlik, Besen - Nocuń 12, Mihdaliova 5, Drabik 4, Matuszczyk 3, Stasiak 3, Rola 2, Gęga 2, Nestsiaruk 2, Repelewska 1, Skrzyniarz 1. Kary: 12 min. Trener: Robert Lis.

KPR: Kolasińska, Wierzbicka - Karwecka 5, Tomczyk A. 5, Oreszczuk 3, Bielecka 2, Żukowska 2, Tomczyk M. 2, Konofał 2, Jurczyk 1, Kobzar 1, Jasińska 1. Kary: 16 min. Trener: Michał Pastuszko.

Sędziowali: Kamil Dąbrowski, Paweł Staniek.