MKS Selgros Lublin lepszy od Startu Elbląg w Pucharze Polski

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin są o krok od awansu do Finał Four Pucharu Polski. W środę, podopieczne Sabiny Włodek w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski pokonały na wyjeździe Start Elbląg 34:24. Rewanż za tydzień w Lublinie.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, ale lekką przewagę miały lublinianki, które do szatni schodziły prowadząc 14:12. Po zmianie stron na parkiecie dominowały mistrzynie Polski. MKS Selgros stopniowo powiększał przewagę. Najpierw wygrywał 25:20, ale w końcówce jeszcze bardziej odskoczył przeciwniczkom i wygrał dziesięcioma trafieniami.

Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 24:34 (12: 14)
Start: Rybansky – Grzyb 6, Kołodziejska 4, Waga 3, Aleksandrowicz 3, Sądej 3, Mielczewska 3,Lisewska 1, Cekała 1. Kary: 2 minuty
MKS Selgros : Dzhukeva, Baranowska – Małek 6, Mihdaliova 6, Gęga 4, Quintino 4, Drabik 4, Rola 3, Repelewska 3, Nestsiaruk 2, Szarawaga 1, Kozimur 1. Kary: 2 minuty