MKS Selgros Lublin o krok od złota. Vistal Gdynia pokonany (ZDJĘCIA)

MKS Selgros Lublin
MKS Selgros Lublin Łukasz Kaczanowski
Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin są o krok od obronienia tytułu mistrzyń Polski. W niedzielę, podopieczne Sabiny Włodek pokonały Vistal Gdynia 27:22 (11:10) i w rywalizacji do trzech zwycięstw, prowadzą 2:0.

Sabina Włodek, w porównaniu do sobotniego spotkania, nie dokonała zmian w podstawowym składzie, w myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia. I miała rację. Po kilku minutach nerwowej gry obydwu zespołów, pierwszego gola zdobyła kapitan lubelskiej drużyny Dorota Małek. Następnie lublinianki wygrywały 6:2 i wydawało się, że utrzymają przewagę. Gdynianki jednak odrobiły część strat i do przerwy MKS Selgros prowadził tylko 11:10.

MKS Selgros Lublin lepszy od Vistalu Gdynia w pierwszym meczu finałowym PGNiG Superligi

Po zmianie stron, miejscowe ponownie odskoczyły przeciwniczkom. W bramce doskonale spisywała się Ekaterina Dzhukeva i znów nastąpił mały kryzys MKS Selgros. Gdynianki zbliżyły się na dwa trafienia, lecz końcówka spotkania należała do siedemnastokrotnych mistrzyń Polski.

Kolejny mecz zaplanowano na 9 maja (sobota) w Gdyni.