MKS Selgros Lublin ponownie lepszy od Zagłębia Lubin. W finale 2:0 dla Lublina

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin zrobiły drugi krok do obrony mistrzostwa Polski. W niedzielę, lublinianki pokonały Zagłębie Lubin 25:21 (14:16) i w finale w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą dwa do zera. Teraz rywalizacja przenosi się do Lubina. W przypadku dwóch wygranych lubinianek, decydujące spotkanie odbędzie się w Lublinie. Podopiecznym Sabiny Włodek do zdobycia złotych medali brakuje już tylko jednego zwycięstwa.

Niedzielny mecz w hali Globus miał identyczny przebieg jak sobotnie spotkanie. Od początku spotkania inicjatywa należała do przyjezdnych, które miały przewagę kilku trafień. Jednak gdy w 21 minucie Zagłębie prowadziło 13:7 lubelscy kibice byli zaniepokojeni. Na szczęście MKS Selgros jeszcze w pierwszej połowie zmniejszył straty.

Po zmianie stron lublinianki szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie objęły prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. Dobrze w bramce gospodyń spisywała się Aleksandra Baranowska, ale na pochwały zasłużył cały zespół.

MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:21 (14:16)

MKS Selgros: Dhukeva, Baranowska - Wojtas 12, Małek 4, Kocela 1, Majerek 2, Gęga, Drabik 1, Rola 1, Skrzyniarz 4, Konsur, Wojdat, Repelewska, Kozimur, Nestsiaruk, Mihdaliova. Kary: 4 minuty

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 3, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 2, Jelic 1, Lalewicz 3, Pielesz 7, Piekarz, Konofał, Paluch, Chojnacka, Bader, Piechnik, Jochymek. Kary: 8 minut