MKS Selgros Lublin przegrał w Szczecinie z Pogonią Baltica i stracił fotel lidera

W rozegranym w środę awansem meczu 6. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, MKS Selgros Lublin przegrał w Szczecinie z Pogonią Baltica 23:29. Przed tym spotkaniem obydwie drużyny były niepokonane (po cztery zwycięstwa i po jednym remisie) i ta potyczka miała zadecydować, kto zostanie samodzielny liderem tabeli. Został nim zespół z portowego miasta.

Do dzisiejszego spotkania obydwa zespoły przystąpiły w osłabionych składach. W ekipie przyjezdnych zabrakło kontuzjowanych m.in. Joanny Drabik, Kristiny Repelewskiej, Agnieszki Koceli, Alesii Mihdaliovej. Jednak lublinianki ostatnio spisywały się nieźle i można było liczyć, że podopieczne Sabiny Włodek wywalczą kolejne dwa punkty. Niestety, tak się nie stało. Szczecinianki już do przerwy prowadziły pięcioma bramkami. Mistrzynie Polski później praktycznie zmniejszyły straty, ale końcówka spotkania należała do zawodniczek Adriana Struzika.

Pierwsza połowa potyczki w Szczecinie początkowo była wyrównana. Przy prowadzeniu lublinianek 3:2, nagle po przestoju mistrzyń Polski, Pogoń objęła prowadzenie 7:3. Ale za przyjezdne nie zamierzały odpuszczać i przegrywały tylko 7:8, po trafieniu Kamili Skrzyniarz. Jednak wtedy znów coś się zacięło w grze lubelskiej "siódemki" i szczecinianki wyszły na prowadzenie 13:8.

W drugiej połowie, miejscowe wciąż powiększały przewagę. Pogoń Baltica prowadziła różnicą dziewięciu bramek i wydawało się, że jest już po meczu. Przyjezdne zaczęły jednak pościg za rywalki i w 53 minucie przegrywały tylko 23:24. Wtedy przebudziły się szczecinianki. Wykorzystywały każdy błąd lubelskiej defensywy i odniosły zasłużone zwycięstwo.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, ponieważ reprezentacja Polski rozpoczyna zgrupowanie przed dwoma meczami eliminacji mistrzostw Europy, w których zmierzy się z Finlandią i Słowacją. 16 października MKS Selgros, w pierwszym grupowym meczu w Lidze Mistrzyń zmierzy się w Bukareszcie z CSM. Trenerem rumuńskiego zespołu niedawno został szkoleniowiec reprezentacji Polski Kim Rasmussen.

Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 29:23 (13:8)
Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska – Gadzina 9, Stasiak 6, Królikowska 5, Szczecina 4, Głowińska 3. Jaszczuk 2. Kary: 6 min.
MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik – Niedźwiedź 5, Gęga 4, Kozimur 4, Skrzyniarz 3, Szarawaga 3, Quintino 2, Rola 2. Kary: 6 minut