Młodzi zapaśnicy z województwa lubelskiego wrócili ze Zgierza z trzema srebrnymi krążkami

Oliwier Trześniak, zdobywca srebrnego medalu w kategorii do 68 kg jest uczniem klasy 8a sportowej (zapaśniczej), funkcjonującej przy SP nr 20 w Lublinie materiały klubowe
Reprezentanci województwa lubelskiego wywalczyli trzy srebrne medale, podczas mistrzostw Polski młodzików w zapasach w stylu wolnym. Czempionat został rozegrany w Zgierzu. Drugie lokaty zajęli zawodnicy Iskry Spiczyn: Oskar Żukowski w wadze do 38 kg i Damian Staśczak do 85 kg oraz Oliwier Trześniak z ZTS Sokół Lublin w kategorii do 68 kg.

Żukowski w pojedynku finałowym przegrał z Alanem Bijakiem ZTA (Zgierz), Staścak z Igorem Wysockim (ZKS Koszalin), natomiast Trześniak z Wiktorem Proksą (ZUKS Siła Mysłowice).

W klasyfikacji klubowej triumfowało LKS Mazowsze Teresin, przed LKS Orłem Namysłów i ZKS Koszalin. Z kolei punktację województw wygrało mazowieckie, przed zachodniopomorskim i łódzkim. Lubelskie uplasowało się natomiast na ósmej pozycji.