Młodziczki z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej najlepsze w Polsce

Marcin Puka
archiwum LZPN
Drużyna młodziczek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej pokonała w finałowym meczu rozgrywek Pucharu Górskiego, Kujawsko-Pomorskiego ZPN 4:1. Tym samym LZPN, poprawił osiągnięcie sprzed roku, kiedy to wywalczył brązowy medal.

Reprezentacje poszczególnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej rywalizowały od jesieni 2010 roku i wiosną 2011 roku, w meczach eliminacyjnych w grupach cztero-drużynowych. Reprezentacja Lubelszczyzny zajęła w grupie zdecydowanie pierwsze miejsce awansując do półfinału, gdzie po trzech grach uzyskała awans do finału.

W finale, na stadionie MOSiR-u w Kutnie (rywalizowały zawodniczki urodzone w latach 1998-2000), rywalizowały reprezentacje Lubelskiego Związku Piłki Nożnej (zwycięzca turnieju półfinałowego grupy "B") oraz Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (zwycięzca turnieju półfinałowego grupy "A").

W pierwszej części spotkania (grano 2x30 minut) podopieczne Przemysława Makowskiego
i Krzysztofa Sobieszczuk dominowały w każdej formacji. Liczne ataki na bramkę przeciwniczek, sprawiły, że w tej części meczu dwukrotnie została pokonana bramkarka Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Pierwsza na listę strzelców wpisała się Karolina Duda (UKS Wilki Wilków), a drugą bramkę zdobyła Klaudia Lefeld (PN Motor Lublin). W drugiej odsłonie Klaudia Lefeld jeszcze dwukrotnie pokonała bramkarkę i tym samym w finale zanotowała na swoim koncie hatt-tricka. Szczególnej urody była bramka na 3:0, gdy Klaudia przebiegła z piłką przy nodze ponad połowę boiska mijając przeciwniczki niczym paliki slalomowe, włącznie z bramkarką i wprowadziła piłkę do bramki.
Zespołowi Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Rywalkom tylko jeden raz udało się pokonać naszą bramkarkę - Julię Kopińską i tym samym po zwycięstwie 4:1 po raz pierwszy w historii tych rozgrywek, drużyna młodziczek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej - reprezentacja województwa lubelskiego stanęła na najwyższym podium (spośród 16 reprezentacji w kraju).

Okazałe puchary i medale ufundowane przez PZPN wręczali:
dla zwycięzców medale złote, dla pokonanych medale srebrne dla pokonanych:
- przedstawiciel Wydz. Piłk. Kobiecego PZPN - Zbigniew Bartnik,
- trener repr. Polski U-15, dziewcząt - Andrzej Soroka (z PSW w Białej Podlaskiej).
Nagrodami indywidualnym (sprzęt sportowy) wyróżniono najlepsze zawodniczki meczu finałowego
w każdej reprezentacji. Puchary i medale wręczono w przerwie meczu finałowego P.P. kobiet
Unia Racibórz - Pogoń Szczecin Women - wynik 2:0 (1:0)

Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej wystąpiła w następującym składzie: