Monika Prokopiuk ze Skarpy Lublin ósma w Mediolanie

Monika Prokopiuk z powodzeniem walczyła we Włoszech
Monika Prokopiuk z powodzeniem walczyła we Włoszech Grzegorz Gajaszek
Monika Prokopiuk ze Skarpy Lublin wywalczyła ósme miejsce w pierwszej edycji Pucharu Świata seniorów we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Zawody rozegrano we włoskim Mediolanie.

Lublinianka w eliminacjach ustanowiła rekord życiowy (11,12), co daje nadzieję na bardzo dobre występy w dalszej części sezonu. W 1/8 finałów Prokopiuk pokonała zawodniczkę z Francji, natomiast w 1/4 finałów, uległa zwyciężczyni zawodów Ksenii Aleksiewej z Rosji. Lubelska zawodniczka jest podopieczną trenera Grzegorza Gajaszka.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła wspomniana Ksenia Aleksiewa, przed rodaczką Marią Krasaviną oraz Edytą Ropek z Tarnovii, która w małym finale zmierzyła się z inną Polką Klaudią Buczek.

Już na początku sezonu startowego Edyta Ropek wysoko ustawiła poprzeczkę, zbliżając się do ustanowionego przez siebie w zeszłym roku rekordu Europy (9,76 s., Huaiji, 2010). Zdaniem trenerów Ropek wynik z Mediolanu jest potwierdzeniem wysokiej formy tarnowianki zwłaszcza, że podczas tych zawodów tylko dwóm zawodniczkom udało się zejść poniżej 10 sekund - w finale dokonała tego jeszcze Rosjanka Aleksiewa, uzyskując czas 9,96 sekundy.