Motocross: Wielki pech Kamila Osieleńca podczas mistrzostw Europy

W weekend w stolicy Ukrainy Kijowie wystartowała druga eliminacja Mistrzostw Europy w Motocrossie. Zawodnicy ścigali się w klasach EMX 65, EMX 85 i EMX Open. Nasz region reprezentował Kamil Osieleniec z Klubu Motorowego Cross Lublin. W pierwszym wyścigu zawodnik z Lublina uplasował się na bardzo dobrym piątym miejscu. Niestety w drugim wyścigu Osieleniec musiał się wycofać z zawodów z powodu upadku.

Lublinianin rywalizujący w klasie EMX 85 tj, młodzików po czwartym okrążeniu musiał się wycofać z czempionatu powodu upadku doznając silnego stłuczenia biodra.

Zawody w Kijowie wygrał inny Polak - Gabriel Chętnicki, drugi był Czech Jakub Teresak, a trzeci Siergiej Prytow z Rosji.

Kamil "Księguś" Osieleniec dzięki punktom z pierwszego wyścigu został sklasyfikowany na ósmym miejscu.