Motor Lublin powalczy o awans o Centralnej Ligi Juniorów U-17

Marcin Puka
Młodzi piłkarze Motoru Lublin są bliscy wywalczenia awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dzisiaj (godz. 14.30) muszą postawić kropkę nad i, kiedy to na bocznym boisku Areny podejmą MKS DAP Dębica.

Podopieczni Roberta Rogali okazali się najlepsi w rundzie jesiennej Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i w barażach o krajową elitę mierzą się z mistrzem Podkarpacia, MKS DAP Dębica.

W pierwszym spotkaniu żółto-biało-niebiescy (grali w składzie: Zan – Kosior (87 Łopuszyński), Kutyła (46 Wlizło), Futa (71 Kukulski), Nowakowicz, Węgrzyn, Szałachowski (46 Lemiecha), Brzozowski, Gierała, Piwko, Sypeń (63 Lis) zremisowali na terenie przeciwnika 3:3.

– Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:3. Jednak mój zespół pokazał charakter. Po przerwie zupełnie zdominowaliśmy rywala, strzelając trzy gole. Mogło być ich znacznie więcej, ale dobrze spisywał się bramkarz MKS DAP, a poza tym troszkę zabrakło nam szczęścia. Jednak byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym pod względem piłkarskim – wyjawia Rogala.

W Dębicy gole dla lublinian strzelali Jonatan Wlizło, Dawid Brzozowski (ma za sobą debiut w seniorach Motoru) oraz Karol Lis. – Przed rewanżem jesteśmy optymistami. Damy z siebie wszystko - kończy Rogala.

Centralna Liga Juniorów. Motor Lublin - Wisła Kraków 0:1. Mi...