Motor Lublin przegrał 0:1 w sparingu z Radomiakiem

Jakub Hereta
Piłkarze trzecioligowego Motoru Lublin przegrali wyjazdowy sparing z beniaminkiem drugiej ligi Radomiakiem Radom 0:1. Jedynego gola strzelił Krzysztof Ropski w 39 minucie.

Jeszcze dzisiaj rano przed wyjazdem na mecz do Radomia, działacze Motoru podpisali kontrakt z Remigiuszem Szywakiem. 20-letni wychowanek Wisły Kraków, ostatnio grający w rezerwach tego klubu, związał się z lubelskim klubem roczną umową.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali lublinianie. Tyle tylko, że nie potrafili wykorzystać kilku znakomitych okazji do objęcia prowadzenia. Ładną indywidualną akcję przeprowadził Kamil Stachyra, ale po jego strzale piłkę zdołał odbić bramkarz Radomiaka (prowadzi go były trener Wisły Puławy Jacek Magnuszewski, a w podstawowym składzie zagrał również były zawodnik Dumy Powiśla Norbert Jędrzejczyk). Następnie z ostrego kąta futbolówkę uderzał Michał Paluch, któremu kilka centymetrów zabrakło do szczęścia. To się zemściło w 39 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Macieja Zagórskiego pokonał Krzysztof Ropski. – Straciliśmy gola po kilku błędach, co nie może się nam przytrafiać – mówi Dominik Nowak, trener Motoru.

Po zmianie stron żółto-biało-niebiescy dążyli do strzelenia wyrównującej bramki. Niewiele zabrakło, ponieważ Piotr Piekarski uderzył piłkę w słupek, a testowany Filip Drozd znalazł się w dobrej sytuacji, ale i on nie pokonał bramkarza rywala, który popisał się instynktowną interwencją. Do remisu mógł także doprowadzić Maciej Wojczuk, ale nowy piłkarz Motoru także nie wpisał się w środę na listę strzelców.

– Sparing oceniam pozytywnie. Stworzyliśmy więcej sytuacji do strzelenia goli od gospodarzy, ale nie o to chodziło – wyjawia Nowak. – Próbowaliśmy różnych rozwiązań taktycznych. Rozegranie piłki jeszcze szwankuje, lecz czas działa na naszą korzyść. Organizacja gry stała na dobrym poziomie, ale jeszcze wiele jest do poprawy. Mamy 2,5 tygodnia do rozpoczęcia rozgrywek i będziemy pracować nad wyeliminowaniem malutkich błędów.

Nowak sprawdzał Filipa Drozda. 24-letni napastnik jest wychowankiem MUKS-u Kraśnik, a następnie od sezonu 2007/08 grał w Stali Kraśnik. Wiosną 2011 roku miał półroczny epizod w Ślęzie Wrocław, później wrócił do Stali, by jesienią 2012 roku reprezentować barwy Wisły Sandomierz. Od wiosny 2013 roku ponownie występował w Kraśniku, a w ubiegłym sezonie dla spadkowicza z trzeciej ligi strzelił 19 goli. Kilka dni temu Drozd był na testach w drugoligowej Legionovii, a ostatnio wydawało się, że trafi do trzecioligowych Orląt Radzyń Podlaski. Jednak do akcji wkroczyli działacze i sztab szkoleniowy Motoru i zawodnik praktycznie jest już nowym zawodnikiem lubelskiego trzecioligowca.

– Jestem do niego przekonany. To kreatywny piłkarz, pasujący do mojej koncepcji, czyli kombinacyjnej gry zespołu – ocenia Drozda, Nowak. – Na wyjazdach będziemy musieli grać atakiem pozycyjnym, a on umie w tym systemie grać. Poza tym to zawodnik z regionu, co dla mnie jest bardzo istotne. Zresztą zamierzamy bardzo mocno prześwietlić cały region, żeby nie zgubić żadnych "perełek".

Czy jeszcze ktoś może dołączyć do Motoru? – Zobaczymy. Póki co mamy trzech dobrych młodzieżowców, ale przydałby się nam jeszcze jeden junior.

Oprócz Drozda sprawdzani byli jeszcze dwaj zawodnicy. – Jeden był z wyższej ligi niż trzecia, a drugi z niższej. To był pomocnik i napastnik. Obydwaj nie spełnili oczekiwań – kończy trener Motoru.

W sobotę (godz. 11) na bocznym boisku Areny Lublin, w kolejnym meczu kontrolnym, żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Legią II Warszawa.

Radomiak – Motor Lublin 1:0 (1:0)
Bramka: Ropski 39
Radomiak (I połowa): Banasiak – Wasilewski, Jędrzejczyk, Świdzikowski (35 Sylwestrzak), Sulkowski – Uliczny, Chrabąszcz, Radecki, Leandro, Brągiel – Ropski. Radomiak (II połowa): Kula – Cieciura, Jędrzejczyk (59 Kucharski), Sylwestrzak, Sulkowski (75 Janik) – Napora, Chrabąszcz (64 Filipowicz), Agu, Radecki (70 Stróżka), P. Wolski – Ropski (70 Brągiel)
Motor (I połowa): Żukowski (30 Zagórski) – Falisiewicz, Karwan, Gieraga, Szywacz – Stachyra, Król, Piekarski, K. Wolski – zawodnik testowany, Paluch (30 zawodnik testowany). Motor (II połowa): Zagórski (70 Piotrowski) – Prusinowski, Gieraga (75 Karwan), Dikij, Świech, Mroczek, Piotr Piekarski (60 Michota), Tymosiak, zawodnik testowany (60 Wojczuk), zawodnik testowany, Drozd