Motor Lublin - Resovia: Porażka bez przykrych konsekwencji

Piłkarze Motoru Lublin przegrali we wtorek przed własną publicznością z Resovią 0:2, ale ta porażka nie przynosi żadnych przykrych konsekwencji. Podopieczni Tomasza Złomańczuka zapewnili sobie pierwsze miejsce w trzecioligowej tabeli i w dwumeczu barażowym o awans do drugiej ligi zmierzą się z Olimpią Elbląg.

Polska - Holandia. Próba generalna przed Euro 2016 (ZDJĘCIA)

Dzisiejsza konfrontacja na Arenie Lublin miała tylko prestiżowe znaczenie. Motor Lublin na kolejkę przed zakończeniem sezonu zrealizował 50 procent planu, czyli zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli, dające prawo gry w barażach o drugą ligę.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Rzeszowianie natomiast od kilku kolejek byli już pewni utrzymania w trzeciej lidze lubelsko-podkarpackiej. Mimo to trener lublinian Tomasz Złomańczuk podkreślał, że jego zespół wiosną 2016 roku nie przegrał w lidze żadnego meczu i drużyna chciałaby zachować status niepokonanej.

Złomańczuk dał wolne kilku zawodnikom, m.in. kapitanowi zespołu Damianowi Falisiewiczowi, a szansę gry od pierwszej minuty dostali m.in. Kamil Wolski, czy Tomasz Tymosiak, ostatnio nie wychodzący w podstawowej jedenastce Motoru. Z kolei w ekipie gości od początku zagrał Przemysław Żmuda, były gracz Motoru.

Pierwsza połowa spotkania była nudna, a na boisku, oprócz walki, praktycznie nic się nie działo. Na pierwszą okazję do strzelenia gola kibice musieli czekać do 20 minuty, kiedy to niecelnie uderzał Łukasz Świst. W 37 min., po strzale Dawida Bieniasza, dobrą interwencją popisał się Paweł Socha.

Po zmianie stron zaatakował Motor. Piłka po strzale Juliena Tadrowskiego nie wpadła do siatki, lecz obiła słupek bramki strzeżonej przez Marcina Pietrykę. Za chwilę bramkarz gości popisał się refleksem po uderzeniu Krystiana Mroczka.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i ta stara piłkarska prawda znalazła potwierdzenie we wtorek. W końcówce najpierw Sochę pokonał Dawid Pałys-Rydzik, a następnie Szymon Kaliniec.

Motor Lublin – Resovia 0:2 (0:0)

Bramki: Pałys-Rydzik 84, Kaliniec 89
Motor: Socha – Prusinowski, Gieraga (46 Komor), Dikij, Tadrowski – Tymosiak, Piekarski (69 Bednara), Kamiński (78 Kowalczyk) – Wolski, Drozd (59 Martynek), Mroczek
Resovia: Pietryka – Adamski, Żmuda, Domoń, Świst, Pałys-Rydzik (90 Gwóźdź), Kmiotek, Kasza (69 Daniel), Bieniasz (79 Mołdoch), Kaliniec, Buczek (86 Natkaniec)

Żółte kartki: Mroczek, Tadrowski – Buczek