MP juniorów w pływaniu: Srebrny medal Joanny Wojciechowskiej z lubelskiego Orlika

Joanna Wojciechowska (LUKS Orlik Lublin) została wicemistrzynią Polski na dystansie 400 m stylem dowolnym archiwum zawodniczki
Joanna Wojciechowska z lubelskiego Orlika we wspaniałym stylu wywalczyła srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym podczas zimowych mistrzostw Polski juniorów w pływaniu, w kategorii 14 lat (Olsztyn). Była ona jedyną lublinianką, która stawała na podium w krajowym czempionacie.

Podopieczna trenera Wojciecha Brygoły, pokonała dystans 400 m dowolnym w czasie 4.33,78 (631 pkt.). Lubelska pływaczka przegrała tylko z Anną Kotowicz z MKS MOS Ełk (4.32,10 - 643 pkt.), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Lewandowska z MKP Szczecin (4.37,12 - 609 pkt.).

W klasyfikacji generalnej mistrzostw za najlepsze wyniki wg punktów, Joanna Wojciechowska sklasyfikowana została na siódmym miejscu (za wynik na 400 m dowolnym), będąc jedyną reprezentantką z klubów województwa lubelskiego, która znalazła się w TOP 10. Wygrała Agata Naskręt z AZS WSG Astoria Bydgoszcz (200 m grzbietowym, 2.15,78 - 693 pkt.)

Dodajmy, że Joanna Wojciechowska pływała również w trzech innych finałach A, zajmując piąte lokaty na 200 m stylem dowolnym (2.11,34 - 606 pkt.) i 800 m stylem dowolnym (9.39,24 - 585 pkt.) oraz szóstą pozycję na 100 m stylem dowolnym (1.01,17 - 579 pkt.).

Dobry występ na olsztyńskiej pływalni zanotował również kolega klubowy Joanny Wojciechowskiej - Jakub Kubiś, który pływał w dwóch finałach A. Lublinianin zajął szóste lokaty w wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym. Kubiś trenuje również pod kierunkiem Wojciecha Brygoły.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.