Na olimpijskim basenie w Lublinie pływacy walczyli w Arena Grand Prix Pucharu Polski

W weekend na olimpijskim basenie Aqua Lublin zostały rozegrane zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski. W imprezie udział wzięło blisko 300 pływaczek i pływaków, reprezentujących 52 kluby z całego kraju.

Najlepszą zawodniczką całych zawodów za trzy najlepiej punktowane starty została Adela Piskorska. Pływaczka AZS UMCS Lublin zgromadziła ogółem 2420 pkt. Złożyły się na to występy lublinianki w wyścigach na 50 m grzbietem (28,58), 100 m grzbietem (1.00,97) i 200 m grzbietem (2.16,16).

Druga lokata przypadła jej koleżance klubowej, Laurze Bernat - 2397 pkt. Lubelska zawodniczka najlepiej zaprezentowała się na 50 m grzbietem (29,55), 100 m grzbietem (1.01,84) i 200 m, tym samym stylem (2.10,96).

Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana natomiast Paulina Peda z AZS-AWF Katowice. Śląska pływaczka wywalczyła 2395 pkt., za starty na 100 m motylkiem (59,61), 100 m grzbietem (1.01,90) i 50 m grzbietem (29,18).

Z kolei w rywalizacji mężczyzn najwartościowsze rezultaty osiągnął duet pływaków UKS G-8 Bielany Warszawa. Triumfował Ksawery Masiuk, specjalizujący się w stylu grzbietowym, gromadząc w sumie 2527 pkt. Warszawianin na 50 m uzyskał czas 24,86, na 100 m - 54,34, a na 200 m - 2.00,35.

Drugi w tej klasyfikacji z dorobkiem 2477 pkt. był jego klubowy kolega, Adrian Jaśkiewicz. Najlepiej popłynął on na 100 m motylkiem (51,85) oraz na 50 m (23,89) i 200 m (1,58,85), tym samym stylem.

Grand Prix Pucharu Polski to druga najważniejsza impreza pływacka po mistrzostwach Polski. Zawody są zaaprobowane przez światową organizację pływacką.

Zmagania w Lublinie odbywały się na niespełna trzy tygodnie przed zimowym czempionatem kraju seniorów, który od 23 do 26 listopada zaplanowano w Poznaniu.