Narciarstwo klasyczne: MULKS Tomaszów Lubelski liderem w Polbank Cup 2011

Drużyna MULKS Tomaszów Lubelski z dorobkiem 1459 punktów prowadzi w klasyfikacji drużynowej Polbank Cup 2011 w narciarstwie klasycznym po dwóch imprezach, które w miniony weekend rozegrane zostały w Szklarskiej Porębie. Tomaszowianie wyprzedzają Halicz Ustrzyki Dolne (1357 pkt.) oraz UMKS Marklowice (1098 pkt.).

W niedzielę na starcie ponownie stanęła rekordowa ilość biegaczy - 465 z 42 klubów całej Polski, a znakomity występ zanotowała Małgorzata Żółkiewska (MULKS Tomaszów Lubelski), która po sobotnim triumfie klasykiem, w niedzielę pewnie pokonała rywalki w stylu dowolnym, wyprzedzając Sylwię Molitor (UMKS Marklowice) i Dorotę Kaczmarzyk (NKS Trójwieś Beskidzka). Żółkiewska zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej grupy C. Trzecia w tej kategorii jest jej koleżanka klubowa - Ewelina Pleskacz.

W pierwszych trójkach po dwóch biegach plasują się również inni narciarze z Tomaszowa Lubelskiego: Mateusz Hałasa (trzeci w juniorach C) oraz Jan Raczkiewicz (trzeci w juniorach E

Kolejne zawody cyklu Polbank CUP w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" zostaną rozegrane na trasach biegowych uroczyska Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim (28-29 stycznia).