Nie samym OC żyje człowiek

Artykuł sponsorowany
Obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej z zasady musi być objęty każdy pojazd zarejestrowany w Polsce. Chcąc czuć się bezpiecznie na drodze i nie martwić się o finansowe skutki utraty lub zniszczenia samochodu, nie można jednak poprzestawać na OC. Sprawdź, jakie jeszcze ubezpieczenia komunikacyjne oferują polskie towarzystwa.

AC
W porównaniu z obowiązkowym OC ubezpieczenie autocasco zapewnia znacznie szerszy zakres ochrony. Przede wszystkim gwarantuje wypłatę odszkodowania zarówno w przypadku zdarzeń losowych, jak i stłuczek, kolizji oraz wypadków spowodowanych z winy ubezpieczonego kierowcy. Posiadając AC, w razie zderzenia ze zwierzęciem, kradzieży auta czy zniszczenia przez gradobicie otrzymujesz rekompensatę w odpowiedniej wysokości, co nie jest możliwe, jeżeli samochód jest objęty wyłącznie obowiązkowym OC.
Z uwagi na relatywnie wysoką składkę pełne autocasco jest przeznaczone przede wszystkim dla aut ze średniej i górnej półki cenowej. W przypadku samochodów tańszych, o wartości nieprzekraczającej 10 tys. zł, warto rozważyć okrojoną i znacznie korzystniejszą cenowo wersję AC, czyli minicasco. Jego zakres jest podstawowy, ale koszty nie tak bolesne dla portfela jak zakup autocasco. Aktualne ceny AC sprawdzisz w kalkulatorze OC i AC. Z kolei znalezienie najtańszego OC ułatwi Ci porównywarka ubezpieczeń OC Najtaniej u Agenta.
Assistance
Ubezpieczenie assistance pozwala nie martwić się o pomoc techniczną, medyczną i organizacyjną w razie uszkodzenia lub awarii pojazdu na trasie. Wyobraź sobie, że znajdujesz się kilka godzin jazdy od domu lub siedziby firmy i nagle psuje Ci się samochód. Pomimo usilnych prób nie potrafisz lub nie możesz go naprawić. Co robisz?
Jeśli posiadasz polisę assistance, zgłaszasz szkodę i możliwie szybko otrzymujesz fachową pomoc na koszt ubezpieczyciela. W przeciwnym razie dzwonisz po pomoc drogową i płacisz kilkaset zł lub więcej za holowanie, nie dostając nic więcej. Koszt assistancejest niewielki – zaczyna się od kilkudziesięciu i kończy na kilkuset zł w zależności od zakresu ochrony.
NNW
Tanie jest również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadku, które bez problemu można kupić za kwotę nieprzekraczającą 100 zł. Dla bezpieczeństwa i spokoju bez wątpienia warto się w niezaopatrzyć. Dzięki niemu masz pewność, że w razie wystąpienia obrażeń powypadkowych, włącznie z utratą zdrowia i życia, Ty i pasażerowie otrzymacie odszkodowanie orazodpowiednie wsparcie medyczne.
Dodatkowe ubezpieczenia
Rozszerzając ofertę i chcąc zdobyć klientów, towarzystwa proponują różnego rodzaju dodatkowe polisy. Do najpopularniejszych można zaliczyć ubezpieczenia szyb, opon i ochronę prawną. Ubezpieczenie szyb sprawia, że ewentualny koszt ich wymiany lub naprawy zostaje przerzucony na towarzystwo. Roczna składka na tę polisę jest stosunkowo niska i może wynosić zaledwie kilkadziesiąt zł. Z kolei ubezpieczenie opon pozwala wezwać pomoc w razie konieczności wymiany ogumienia na trasie i jest jeszcze tańsze, bo niekiedy wynosi kilka zł na 12 miesięcy.
Największą zaletą zarówno ubezpieczenia szyb, jak i opon jest to, że w razie wypłaty rekompensaty za powstałe szkody właścicielowi auta nie są odejmowane wypracowane dotychczas zniżki, co nastąpiłby w przypadku rozliczenia szkody z AC. Ostatnie z wymienionych ubezpieczeń dodatkowych, czyli ochrona prawna, daje kierowcy wsparcie adwokatów na wypadek ewentualnych komplikacji przy uzyskiwaniu i wypłacaniu odszkodowania bądź rozliczaniu i naprawie szkód

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski