AK
Mateusz Białczyk
Młodzi piłkarze Olimpii Wtelno wygrali pierwszy tegoroczny turniej eliminacyjny „O Puchar Niepodległości”. Impreza odbyła się w Chełmnie, a już w czwartek w Toruniu odbędzie się kolejny turniej, który wyłoni następnych finalistów.

W finale gracze Olimpii pokonali Spartę Brodnica 3:2. Trzecie miejsce zajął Gol Brodnica, który 7:1 pokonał Orła Głogowo. Wcześniej, w półfinałach, Sparta pokonała Gol 6:2, a Olimpia wygrała z Orłem 3:2. Królem strzelców turnieju został Kacper Szczepański ze Sparty, najlepszym bramkarzem uznano Marcela Polasika z Olimpii, a Puchar Fair Play trafił w ręce młodych piłkarzy Orła Głogowo.

– Poziom sportowy młodych piłkarzy uczestniczących w turniejach „O Puchar Niepodległości” z roku na rok rośnie. Cieszę się, że możemy zapewnić młodym pasjonatom futbolu dobre warunki do gry i rywalizacji. Naszym celem jest przede wszystkim zapewnienie możliwości bezpiecznej zabawy i to nam się udaje, o czym najlepiej świadczą uśmiechy dzieci – mówi Patryk Tyryłło, prezes fundacji „Aktywni dla Polski”, która jest organizatorem cyklu.

W rozgrywkach biorą udział chłopcy z rocznika 2013 i młodsi oraz dziewczynki z rocznika 2012 i młodsze. Każdy z turniejów promuje pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Wszystkie dzieci uczestniczące w rozgrywkach oraz trenerzy otrzymują medale, a gracze Olimpii, Sparty i Gola zostali uhonorowani atrakcyjnymi pucharami.

Wielki finał turniejów „O Puchar Niepodległości” zaplanowany jest na 7 października w Chełmży, a 21 września poznamy zespoły, które w nim zagrają, bo tego dnia odbędzie się drugi turniej eliminacyjny, tym razem w Toruniu. Udział w turniejach jest bezpłatny, a cykl jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.