Osłabiony Start Lublin nie dał rady Polonii Przemyśl

Redakcja
Paweł Kowalski
Paweł Kowalski Karol Wiśniewski
Start Lublin przegrał drugi mecz w sezonie. W niedzielny wieczór lublinianie ulegli Polonii w Przemyślu 65:77. Ekipa Dominika Derwisza musiała radzić sobie w kuriozalnej sytuacji; trener nie miał do dyspozycji żadnego kluczowego rozgrywającego...

Już wcześniej było wiadomo, że zabraknie Michała Sikory, który będzie pauzował jeszcze przynajmniej trzy miesiące. Tuż przed meczem problemy zdrowotne wykluczyły natomiast Kamila Michalskiego. - Kamil miał zatrucie pokarmowe, w kolejnym meczu powinien wystapić już bez przeszkód - komentuje Derwisz.

Szkoleniowiec zmuszony był do całkowitej zmiany koncepcji gry. Na "jedynkę" powrócił zatem Sebastian Szymański, który grywał już na tej pozycji. Sporo minut dostał też niedoświadczony Adam Pawelec. - Zostaliśmy pozbawieni mózgu zespołu. Wszystkie problemy wynikały z braku rozgrywającego. Siedemnaście strat mówi samo za siebie. Niech ta statystyka wystarczy za cały komentarz - opowiada Derwisz.

Start co prawda nieźle rozpoczął zawody i prowadził równorzędną walkę z gospodarzami. Brylował Paweł Kowalski, który potrzebował zaledwie jednej kwarty na uzbieranie dziesięciu punktów. Potem jednak "Kowal" nieco zwolnił i w całym meczu rzucił 16 oczek.

- Oprócz strat notowaliśmy strasznie dużo pudeł z linii rzutów wolnych. Staraliśmy się wymuszać sporo fauli, ale nie trafialiśmy wolnych - opowiada Derwisz. - Szkoda, że w ostatniej chwili straciliśmy Kamila. Z nim w składzie mecz wyglądałby zupełnie inaczej - przekonuje trener.

Najlepszym strzelcem Startu był Rafał Król, który jeszcze w trzeciej kwarcie legitymował się dorobkiem czterech zdobytych punktów. Od połowy tej części gry Król włączył jednak wyższy bieg i dołożył do swojego konta jeszcze 15 oczek.

W barwach Polonii zagrał lublinianin Marek Miszczuk. Center nie jest jednak jeszcze w pełni sił. Grał krótko, ledwie trzy minuty i nie zdobył żadnych punktów.

Polonia Przemyśl - Start Lublin 77:65 (21:15, 24:19, 21:8, 13:23)
Polonia:
Mazur 18, Bal 17, Mikołajko 16 (14 zb.), Machowski 12, Pydych 8, Sołtysiak 2, Cukierda 2, Musijowski 2, Zając, Przewrocki, Urban, Miszczuk.
Start: Król 19, Kowalski 16, Szymański 12, Myśliwiec 7, Łuszczewski 6 (9 zb.), Aleksandrowicz 3, Sobiło 2, Gazarkiewicz, Pawelec.