Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostatni dzwonek na kredyt studencki!

MSZ
Tylko tydzień pozostał żakom, którzy chcą uzyskać kredyt studencki. Wnioski o pożyczkę można składać tylko do 15 listopada. Studenci, którzy chcą, aby na ich konto co miesiąc wpływało 600 złotych muszą się pośpieszyć.

Czytaj nasz serwis studencki STUDENTOWO

O pożyczkę może ubiegać się każdy student do 26 roku życia. Żacy, aby otrzymać kredyt muszą spełnić kilka warunków. Przede wszystkim przedstawić zaświadczenie o trwającej nauce w szkole wyższej, a także zaświadczenie o wysokości dochodów na jedną osobę w rodzinie. Jeśli kwota ta przekroczy wskazaną przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego student nie może liczyć na to, że jego wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Dokładną kwotę szef resortu wskaże dopiero w grudniu. Przed rokiem wynosiła ona 2100 złotych.

Z kredytu studenckiego skorzystał przed dwoma laty Krzysztof Waręcki, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Pomyślałem, że to dobra inwestycja. Regularne wpłaty na konto pozwalają się utrzymać, a w tym czasie inna gotówka, którą posiadłem pracowała na lokatach, czy na giełdzie. Oprocentowanie kredytu studenckiego jest bardzo niskie, więc nawet ulokowanie tej kwoty na zwykłej lokacie z codzienną kapitalizacją odsetek daję gwarancję niewielkiego zysku - mówi student.

Co ważne żak ubiegający się o kredyt studencki musi mieć aktualną legitymację studencką. Poza tym powinien znaleźć poręczyciela, a jeśli to nie możliwe może ubiegać się w o wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego, bądź Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tą informację należy zaznaczyć w składanym wniosku.

Wnioski o udzielenie kredytu można z łatwością znaleźć na stronie internetowej każdego z czterech banków, w których można obecnie zaciągnąć taką pożyczkę. Są to PKO Bank Polski S.A, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A, Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A oraz Mazowiecki Bank Regionalny S.A.
Na decyzję, czy otrzymamy kredyt studencki trzeba zwykle czekać do lutego. Do tego czasu ministerstwo oceni wnioski studentów, a banki ocenią zabezpieczenie spłaty pożyczki. Osoby, których wnioski będą rozpatrzone pozytywnie pierwszy zastrzyk gotówki poczują w marcu.

Wartą podkreślenia informacją jest fakt, że żacy, którzy znajdą się w grupie 5 proc. najlepszych studentów, będą mogły skorzystać z możliwości aż 20 proce. zaciągniętej pożyczki, którą należy zacząć spłacać dopiero po zakończeniu nauki.

Gdzie uzyskasz więcej informacji?

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej:
Dział Obsługi Studentów - Sekcja Spraw Studenckich - Dom Studencki "Helios", ul. Czwartaków 13

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie:
WSPA - ul. Bursaki 12 - Dział stypendialny pokój 113.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie:
UP - Dom Studencki Cebion - ul. Langiewicza 6 - Dział Spraw Socjalnych Studentów

Politechnika Lubelska:
PL - Dział spraw studenckich - ul. Nadbystrzycka 44A (DS nr 3)

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie:
WSEI - Dział informacji i obsługi studenta - ul. Mełgiewska 7-9


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski