Pewna wygrana z Piotrkowianinem i awans Azotów Puławy do półfinału Pucharu Polski

Azoty Pulawy
Piłkarze ręczni Azotów Puławy awansowali do półfinału Pucharu Polski. Decydujący o tym mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski okazał się formalnością, a zespół trenera Roberta Lisa prowadził od pierwszej do ostatniej minuty. Spotkanie, przy okazji którego zbierano dary dla uchodźców z Ukrainy, zakończyło się wynikiem 30:24.

Pięć dni wcześniej Azoty wygrały w Piotrkowie Trybunalskim mecz ligowy 26:24. Jeżeli gracze Piotrkowianina liczyli, że przyjadą do Puław i wezmą rewanż w Pucharze Polski, to bardzo szybko musieli zweryfikować swoje nadzieje. Gospodarze rozpoczęli bowiem ćwierćfinał od prowadzenia… 6:0.

Już po pięciu minutach gry trener gości, Bartosz Jurecki, wziął czas, żeby ratować sytuację. Początkowo niewiele to pomogło, ale po siedmiu minutach naporu puławian na bramkę Piotrkowianina, nagle role się odwróciły. Przez następne siedem minut zawodnicy Azotów nie zdołali pokonać golkipera rywali, a zespół z Piotrkowa w tym czasie zdobył cztery bramki.

Uspokojenie w szeregach gospodarzy szybko jednak nastąpiło, a po golu z rzutu karnego Andrija Akimenki w 25. minucie, Azoty wygrywały różnicą ośmiu trafień (14:6). Było to najwyższe prowadzenie puławian, które gościom przed przerwą udało się nieco zniwelować (16:10).

W drugiej połowie kibice nie doczekali się większych emocji. Zespół Roberta Lisa grał konsekwentnie i na niewiele pozwalał piotrkowianom. W 34. minucie różnica znów wynosiła osiem bramek (20:12). Bezpieczna przewaga utrzymywała się przez resztę meczu. W ostatnim kwadransie na listę strzelców w puławskiej drużynie wpisywali się tylko Paweł Podsiadło i Boris Zivkovic, którzy wspólnie w tym okresie rzucili pięć goli.

W ostatniej minucie Piotrkowianin zdobył jeszcze dwie bramki i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Azotów 30:24. Zespół z Puław awansował do półfinału Pucharu Polski, w którym już wcześniej znaleźli się Orlen Wisła Płock i Energa MKS Kalisz (po wyeliminowaniu AZS AWF Biała Podlaska), a na tym etapie rozgrywek do rywalizacji dołączy jeszcze Łomża Vive Kielce.

Azoty Puławy – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 30:24 (16:10)

Azoty: Zembrzycki, Borucki – Przybylski 5, Jurecki 4, Podsiadło 4, Fedeńczak 4, Bachko 3, Akimenko 2, Zivkovic 2, Rogulski 2, Dawydzik 2, Jarosiewicz 2, Łangowski, Burzak, Kowalczyk. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski – Surosz 5, Mastalerz 4, Jędraszczyk 3, Doniecki 3, Stolarski 3, Matyjasik 2, Swat 2, Pożarek 1, Wawrzyniak 1, Szopa, Kot, Grzesik, Pacześny. Kary: 2 min. Trener: Bartosz Jurecki

Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock); Widzów: 1700