Pewny triumf MKS FunFloor Lublin z Galiczanką Lwów na inaugurację sezonu Orlen Superligi Kobiet. Zobacz zdjęcia

(Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin nie dały żadnych szans Galiczance Lwów, inkasując pewnie komplet punktów na inaugurację sezonu) Wojciech Szubartowski
Szczypiornistki MKS FunFloor Lublin udanie zainaugurowały nowy sezon Orlen Superligi Kobiet. Podopieczne trenerki Edyty Majdzińskiej pewnie pokonały we wtorek w hali Globus Galiczankę Lwów 37:25. Statuetkę MVP otrzymała nowa rozgrywająca biało-zielonych, Chorwatka, Stela Posavec.

– Jak mawia klasyk, liga nas zweryfikuje. Tak naprawdę dowiemy się, w którym jesteśmy miejscu w okolicach maja. Mi się bardzo podoba styl gry, który prezentuje zespół. Wiedziałem, w którą stronę będzie zmierzać pani trener Edyta Majdzińska. Spodziewaliśmy się, czym będzie skutkować jej praca w naszym klubie. Zaskoczeń nie ma. Cieszę się z tego, co jest wdrażane – podkreśla Tomasz Lewtak, prezes MKS Lublin S.A.

Wtorkowy mecz lublinianek z lwowiankami zamknąl pierwszą serię spotkań kampanii 2023/24 żeńskiej elity szczypiorniaka. Nowy sezon otworzyło bowiem 5 września spotkanie w Gnieźnie, gdzie miejscowy MKS PR Urbis został rozbity przez aktualne mistrzynie Polski - KGHM MKS Zagłębie Lubin 35:16. Pozostałe trzy starcia premierowej kolejki rozegrano natomiast w minioną sobotę.

– Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, a generalnie powiedziałabym, że w całym meczu dobrze zaprezentowałyśmy się w ofensywie – mówi Edyta Majdzińska, trenerka MKS FunFloor.

– Niestety w drugiej odsłonie trochę się nam rozjechała obrona i straciłyśmy zdecydowanie za dużo bramek. Do przerwy rywalki rzuciły nam tylko dziewięć goli, a po zmianie stron aż szesnaście. Ogólnie była to super inauguracja i cieszę się, że większości zawodniczek ten pojedynek wyszedł i w większości zrealizowały one to, czego uczyliśmy się przez dwa miesiące. To duża satysfakcja dla dziewczyn, że warto było pracować dwa miesiące, aby taką inaugurację przed własnymi kibicami zagrać – dodaje.

Premierowe trafienie w nowym sezonie było dziełem rozgrywającej 22-krotnych mistrzyń kraju, Aleksandry Tomczyk. Po kolejnych pięciu minutach, gdy gola z lewego skrzydła zdobyła Oktawia Płominska, gospodynie wygrywały już 7:1. Fenomenalnie w bramce w pierwszych siedmiu minutach spisywała się Weronika Gawlik, która obroniła m.in. dwa rzuty karne.

Team trenerki Edyty Majdzińskiej robił co chciał na boisku i po fantastycznej akcji Posavec, w 10. minucie miał już dziewięć bramek zaliczki (10:1). Podobna przewaga na korzyść lublinianek utrzymywała się zarówno po pierwszym kwadransie (13:4), jak i w 20. minucie (15:6).

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy biało-zielone były już na plus dwanaście (19:7), a premierowa odsłona zakończyła się ostatecznie wynikiem 20:9 dla wicemistrzyń Polski.

Po zmianie stron gra się wyrównała i MKS FunFloor, w 44. minucie miał "tylko" osiem goli zaliczki (27:19). Sześć minut później, miejscowe po trafieniu Posavec wyszły jednak na najwyższe, jak do tej pory w tym starciu, 13-bramkowe prowadzenie (33:20).

Do końca spotkania niewiele się zmieniło, a rezultat konfrontacji na 37:25 przypieczętowała z rzutu karnego Milana Shukal. Najlepszymi zawodniczkami uznano piłkarki debiutujące w Orlen Superlidze Kobiet. MVP meczu została Posavec, natomiast najlepszą szczypiornistką przyjezdnych wybrano Shukal.

Kolejny ligowy pojedynek MKS FunFloor zagra 17 września na wyjeździe. Przeciwnikiem biało-zielonych będzie tegoroczny beniaminek - AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Niedzielna potyczka rozpocznie się o godz. 16.

MKS FunFloor Lublin – Galiczanka Lwów 37:25 (20:9)

MKS: Gawlik 1, Wdowiak – Posavec 7, Tomczyk 6, M. Więckowska 5, Noga 4, Płomińska 3, Balsam 3, Szynkaruk 2, Pietras 2, Achruk 2, Masna 1, D. Więckowska 1, Pastuszka, Szczepaniak, Wicik. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Galiczanka: Stadnyk, M. Poliak, Mykoliuk – T. Poliak 6, Shukal 6, Kozak 2, Dmytryshyn 2, Markevych 2, Konovalova 2, Holinska 1, Tkach 1, Prokopiak 1, Diachenko 1, Dutko, Zdrila. Kary: 10 min. Trener: Vitally Andronov

Sędziowały: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka (Kraków)