MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piąty triumf w sezonie siatkarzy Bogdanki LUK. Lublinianie pokonali w hali Globus ekipę Ślepska Malow Suwałki. Zobacz zdjęcia

(Początek trzeciego sezonu na parkietach PlusLigi jest w wykonaniu zawodników Bogdanki LUK Lublin naprawdę imponujący) Wojciech Szubartowski
Siatkarze Bogdanki LUK Lublin po mocno jednostronnym meczu pokonali we własnej hali Ślepsk Malow Suwałki 3:0. To piąty triumf żółto-czarnych w kampanii 2023/24 Plusligi. Statuetkę MVP otrzymał Portugalczyk Alexandre Ferreira.

Poniedziałkowa potyczka zapowiadała się niezwykle ciekawe. Oba zespoły dzieliły bowiem trzy punkty i dwa miejsca w ligowej tabeli. Bogdanka LUK przed tym starciem była siódma, natomiast team z Suwałk dziewiąty. Drużyny w ostatnim czasie zanotowały poza tym porażki, więc była to idealna okazja, by wrócić na zwycięską ścieżkę.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki do stanu 10:10. Od tego momentu trzy punkty z rzędu zdobyli gospodarze i po skutecznym, pojedynczym bloku Ferreiry, LUK odskoczył na 13:10. Podopieczni trenera Massimo Bottiego zaczęli stopniowo powiększać przewagę (16:11, 19:12), wygrywając ostatecznie pierwszą partię 25:20. Seta zakończyła zepsuta zagrywka w wykonaniu Bartosza Filipiaka.

Następny set zaczął się tak samo jak pierwszy, czyli od prowadzenia lublinian 3:1. W kolejnej fazie drugiej partii, gdy w polu serwisowym pojawił się Niemiec - Tobias Brand, żółto-czarni rozpoczęli odjazd (13:7). Przewaga kilku oczek cały czas utrzymywała się po stronie miejscowych, a siatkarze Bogdanki LUK byli coraz bliżej wygranej. W efekcie zwyciężyli w drugim secie 25:19, a triumf przypieczętował atak środkowego, Marcina Kani.

Trzecia odsłona okazała się zarazem ostatnią. Suwalczanie nie kończyli swoich ataków, dzięki czemu gospodarze odskoczyli na 9:4. Następnie po świetnych zagrywkach Ferreiry zrobiło się 18:11 dla ekipy Massimo Bottiego. Lubelski zespół nie dał się już dogonić, zwyciężając w tej części gry 25:18 i w całym meczu 3:0.

Bogdanka LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:18)

LUK: Nowakowski 6, Komenda 1, Kania 6, Malinowski 13, Ferreira 16, Brand 9, Hoss (libero) oraz Krysiak, Schulz, Hudzik. Trener: Massimo Botti

Ślepsk: Sanchez, Stajer 8, Gallego 11, Filipiak 4, Stern 4, Firszt 5, Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta 8, Kaciczak 2, Buculjević, Macyra. Trener: Dominik Kwapisiewicz

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?