Pięć medali lekkoatletów z Lubelszczyzny w halowych mistrzostwach Polski U-18 i U-20. Zobacz zdjęcia

Bartosz Kitliński (AZS UMCS Lublin) został mistrzem Polski U-18 na dystansie 600 m matariały prywatne
Lekkoatleci z klubów województwa lubelskiego wywalczyli pięć medali, w tym dwa złote podczas halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych U-18 oraz juniorów U-20. Krajowy czempionat w dwóch kategoriach wiekowych, w dniach 12-14 lutego został rozegrany w Arenie Toruń.

Fantastyczny występ zanotował Bartosz Kitliński (AZS UMCS Lublin), który został mistrzem Polski U-18 na dystansie 600 m. – Fantastycznie! Syn Bartek mistrzem Polski w biegu na 600 m. Wspaniale taktycznie rozegrał bieg finałowy. Zdobył złoto, a przy okazji poprawił rekord życiowy w hali na tym dystansie. Worek medali rodziny Kitlińskich został więc powiększony – podkreśla Piotr Kitliński, trener i ojciec Bartka.

Bartosz Kitliński w biegu finałowym, pokonał linię mety w czasie nowego rekordu życiowego "pod dachem" - 1.20,91. Lublinianin okazał się lepszy od Mikołaja Piwońskiego z MKL Toruń (1.21,12) i Mateusza Makowskiego z MKS Pułtusk (1.22,35).

Drugi złoty krążek w toruńskim czempionacie był dziełem Wiktorii Łuczak z Agrosu Zamość, która stanęła na najwyższym stopniu podium w konkursie pchnięcia kulą U-20. Zamościanka wynikiem 13,71 m, poprawiła swój nowy rekord życiowy, wyprzedzając duet reprezentantek AZS-AWFiS Gdańsk - Alicję Gajewską (13,05 m) i Martynę Dobrowolską (12,67 m).

Dwa tytuły wicemistrzowskie na tym samym dystansie - 60 m przez płotki, zdobyły w Toruniu lekkoatletki Wisły Puławy. Alicja Sielska została wicemistrzynią kraju w starszej kategorii, natomiast jej koleżanka klubowa Zuzanna Gozdera wywalczyła srebro w młodszej. Pierwsza z nich pokonała linię mety w czasie nowego rekordu życiowego 8,54, przegrywając tylko z Weroniką Nagięć z AZS-AWF Kraków (8,40). Z kolei Gozdera w biegu finałowym wyrównała swoją życiówkę - 8,65, a lepsza od puławianki okazała się jedynie Maja Olszak z Górnika Wałbrzych (8,52).

Na najniższym stopniu podium stanęła ponadto Karolina Tarnowska z Unii Hrubieszów, która była trzecia w chłodzie sportowym na 3000 m (U-20). Hrubieszowianka czasem 16.34,50 pobiła swój rekord życiowy, ulegając tylko Amelii Błażejewskiej z UKS 12 Kalisz (14.51,50) i Kindze Waleriańczyk z KMKL Sztorm Kołobrzeg (14.56,88).

W ostatnim dniu mistrzostw imponujący bieg zaprezentowała w Arenie Toruń Kornelia Lesiewicz. Młoda zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego o ponad sekundę poprawiła halowy rekord Polski U-20, uzyskując znakomity czas 52,97. Do niedzieli posiadaczkami rekordowego czasu – 54.16, były Anna Kiełbasińska i Paulina Zielińska. Wynik Lesiewicz, to także rezultat lepszy o 0.03 sekundy od wskaźnika PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu (4-7 marca), który plasuje Polkę na pozycji liderki europejskich tabel w tej kategorii wiekowej. – Nie spodziewałam się, że złamię 53 sekundy. Z trenerem ustaliliśmy, że będziemy dziś walczyć o każdą setną. To jest wynik, o którym marzyłam i to marzenie wreszcie się spełniło. Przecież to dopiero mój drugi bieg na hali na 400 metrów! Jestem bardzo dumna – mówi Kornelia Lesiewicz, która zdeklasowała swoje rywalki w tej konkurencji.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw triumfowała drużyna KS Stal LA Ostrów Wielkopolski - 9 krążków (4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe). wyprzedzając ekipy AML Słupsk oraz AZS KU Politechniki Opolskiej Opole, które miały taki sam dorobek medalowy (po 3 złote i 1 brązowym).