Piłka nożna: Agata Guściora i Elżbieta Edel nie zagrają w mistrzostwach Europy

Agata Guściora (Górnik Łęczna) i Elżbieta Edel (AZS PSW Biała Podlaska) nie zagrają w mistrzostwach Europy do lat 19. W czwartek reprezentacja Polski do lat 19 przegrała z gospodyniami turnieju eliminacyjnego Węgierkami 2:3 (1:1) i nie awansowała do drugiej rundy eliminacji. Biało-czerwonym przepustkę do dalszej fazy dawał remis. Niestety, w końcówce meczu straciły bramkę i z awansu wyszły nici.

Guściora i Edel z Madziarkami zagrały cały mecz. Ta pierwsza ukarana została żółtą kartką.

Gospodynie turnieju eliminacyjnego objęły prowadzenie w 32 minucie po strzale Dory Nagi. Polki doprowadziły do wyrównania tuż przed przerwą za sprawą Marty Cichosz. Remis dawał podopiecznym Wojciecha Basiuka awans do kolejnej fazy eliminacji. W 67 min do wyrównania doprowadziła Regina Kokany. Węgierki rzuciły się do zdecydowanych ataków, które niestety przyniosły efekt w ostatnich sekundach spotkania. Decydującą o losie spotkania i awansu do kolejnej fazy bramkę zdobyła Orsolya Bereczka.

Na pierwszym miejscu fazę grupową zakończyła Irlandia, drugie były Węgierki, trzecie Polki, a czwarte Litwinki.

Polska U-19 - Węgry U-19 2:3 (1:1)
Bramki: Cichosz 45, 48 - Nagi 32, Kokany 67, Bereczka 90

Polska U-19: Bugajska Ż - Wróblewska, Dereń, Guściora Ż, Kaletka, Kaźmierczak, Flegel, Edel, Cichosz (66. Stodulska), Balcerzak (87. Sass), Knysak (77. Szaj). Selekcjoner Wojciech Basiuk.