18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Piłka nożna: Górnik 1979 Łęczna odpadł z Pucharu Polski (ZDJĘCIA)

Nie było niespodzianki w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W Łęcznej, występujący w A-klasie Górnik 1979 przegrał z trzecioligową Avią Świdnik 0:3. Ha-trickiem popisał się Wojciech Białek. W drugim półfinale Powiślak Końskowola pokonał Stal Kraśnik 2:1.

Środowe spotkanie w Łęcznej miało niesamowitą oprawę. Na trybunach pojawiło się prawie 1000 kibiców, a mecz rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu. Miejscowi mający za sobą głośny doping nieźle zaczęli mecz, ale już w 6 minucie zostali skarceni przez Wojciecha Białka. Ten ostatni w 35 minucie podwyższył prowadzenie. Mimo, że łęcznianie przegrywali już 0:2, to także mieli swoje okazje. Jednak końcowy wynik środowej konfrontacji ustalił w już doliczonym czasie gry Białek.

Do niespodzianki doszło natomiast w Końskowoli. Gospodarze występujący w klasie okręgowej pokonali trzecioligową Stal Kraśnik. Powiślak jednak źle wszedł w mecz bo już w 3 minucie po trafieniu Brazylijczyka Vande Ramosa przegrywał 0:1. W 22 min do remisu doprowadził Jan Kuna, Końcowy wynik środowej potyczki ustalił w 85 min Sławomir Radzikowski.