Piłka nożna: Górnik Łęczna uległ we Wrocławiu Śląskowi w kolejnym meczu kontrolnym

Po dwóch zwycięskich sparingach, piłkarze ekstraligowego Górnika Łęczna przegrali trzeci tegoroczny mecz kontrolny. W sobotę, zielono-czarni ulegli we Wrocławiu wiceliderowi T-Mobile Ekstraklasy Śląskowi 0:1. Jedynego gola strzelił w 66 minucie Piotr Celeban.

Jurij Szatałow, trener Górnika sprawdzał dwóch obcokrajowców. Szansę pokazania swoich umiejętności dostali 24-letni fiński pomocnik Denis Abdulahi oraz występujący na tej samej pozycji 23-letni Ukrainiec Wołodymyr Tanczyk (ostatnio Ruch Chorzów).

Pierwsi groźnie zaatakowali miejscowi. Już w 2 minucie Marco Paixao po dośrodkowaniu Pawła Zielińskiego uderzył piłkę piętą, ale Silvio Rodić zdołał złapać zmierzającą do siatki piłkę. W odpowiedzi uderzał Grzegorz Bonin, lecz Mariusz Pawełek spokojnie poradził sobie z tym strzałem. W 14 min ponownie Rodica próbował zaskoczyć M. Paixao, ale znów bramkarz z Łęcznej nie dał się pokonać. Miejscowi, dla których to był pierwszy tegoroczny sparing cały czas atakowali, mając kontrolę nad spotkaniem. Swoje szanse ponownie mieli portugalski napastnik M. Paixao i reprezentant Polski Sebastian Mila, ale do przerwy wynik już się nie zmienił.

Na drugą część meczu, Tadeusz Pawłowski, trener Śląska desygnował nową jedenastkę. Takich zmian nie był w Górniku, ponieważ łęcznianie jeszcze dzisiaj zmierzą się w drugim meczu kontrolnym w Wałbrzychu z Odrą Opole. Gra się wyrównała, ale obydwie strony długo nie potrafiły sobie stworzyć dobrej sytuacji do otwarcia wyniku. Aż przyszła 66 min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Machaja, piłkę „główką” do łęczyńskiej bramki tuż przy słupku skierował Piotr Celeban. Za chwilę mogło być 1:1, lecz Jakub Wrąbel poradził sobie z mocnym strzałem z 20 metrów w wykonaniu Tomasza Nowaka. Goście ambitnie walczyli, ale koniec końców nie udało im się doprowadzić do wyrównania.

Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)
Bramka: Celeban 66
Śląsk: Pawełek – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu – F. Paixão, Hateley, Hołota, Mila, Pich – M. Paixão. (II połowa): Wrąbel - Droppa, Celeban, Przystalski, Ostrowski – Dankowski, Danielewicz, B. Machaj (77 Kaczmarek), M. Machaj, Grajciar – Lačný
Górnik: Rodić – Sasin, Bielák, Božić, Mráz – Abdulahi, Nowak, Bonin, Burkhardt, Tanczyk – Hasani (71 Okuniewicz)