Piłka nożna: Klęska GKS Bogdanka z Dolcanem w Ząbkach

Piłkarze GKS Bogdanka na kolejny mecz pierwszej ligi do Ząbek jechali z zamiarem wywalczenia chociażby remisu, ponieważ w tym sezonie podopieczni Piotra Rzepki jeszcze w gościach nie wygrali. Poza tym Dolcan wygrał wszystkie cztery wiosenne spotkania. Tymczasem łęcznianie doznali klęski, przegrywając aż 0:5. Pewnym usprawiedliwieniem dla przyjezdnych jest fakt, że od 16 minuty musieli grać w dziesięciu, po czerwonej kartce dla Michała Benkowskiego.

Piotr Rzepka, trener Bogdanki zapowiadał przed meczem z rewelacją wiosny, że ma specjalną taktykę na ten mecz. Nawet jeżeli tak było, to legła ona w gruzach w 16 minucie. Michał Benkowski bezmyślnie sfaulował w polu karnym Bartosza Osolińskiego. Nie dość, że sędzia wskazał na wapno to w dodatku ukarał obrońcę z Łęcznej czerwoną kartką. Rzut karny pewnie wykorzystał sam poszkodowany, a goście musieli sobie radzić w dziesiątkę.

I o dziwo piłkarze gości radzili sobie całkiem nieźle, ale trzeba pamiętać, że miejscowi mieli jednobramkową zaliczkę. Podopieczni Piotra Rzepki mogli wyrównać, ale niecelnie z rzutu wolnego uderzył Tomasz Nowak. Wszystko posypało się w drugiej połowie, po golu Mateusza Piątkowskiego. Gospodarze strzelili jeszcze trzy bramki i zdemolowali zespół z Łęcznej,

Po raz ostatni 0:4 Bogdanka przegrała z Pogonią Szczecin. Zdarzyło się to 8 października 2011 roku.

Za tydzień Bogdanka pauzuje, ponieważ jej najbliższy rywal ŁKS Łódź wycofał się z rozgrywek.

Dolcan Ząbki - GKS Bogdanka 5:0 (1:0)
Bramki:Osoliński 17 z rzutu karnego, Piątkowski 59, 62, Tataj 71, Świerblewski 81
Dolcan: Leszczyński - Cichocki, Klepczarek, Grzelak - Jakubik, Bazler, Osoliński, Zjawiński (53 Koziara), Świerblewski - Wiśniewski (66 Sasin), Piątkowski (65 Tataj). Trener: Robert Podoliński
Bogdanka: Prusak - Kalkowski (46 Sołdecki), Benkowski, Midzierski, Stefańczyk - Szałachowski, Nikitović, Tymosiak (63 Zuber), Nowak, Renusz - Pesír (75 Paluch). Trener: Piotr Rzepka
Żółte kartki: Piątkowski, Zjawiński, Cichocki - Nikitović
Czerwona kartka: Benkowski (16 za faul taktyczny)