Piłka nożna: Lech zdobył Superpuchar

Źródło: IAR
Lech Poznań zdobył piłkarski Superpuchar Ekstraklasy. Poznaniacy w meczu o to trofeum wygrali w Lubinie z Wisłą Kraków w rzutach karnych 4:3. Po 90 minutach gry był remis 1:1.

Po raz drugi w konfrontacji Wisły z Lechem o to trofeum o wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Podobnie było w 2004 roku, gdy obydwie drużyny po 90 minutach remisowały 2:2, a w karnych także lepsi okazali się lechici, którzy wówczas wygrali 4:1.

Dzisiaj Lech już na początku spotkania objął prowadzenie po strzale Roberta Lewandowskiego w 9. minucie. Wisła wyrównała w 38. minucie, gdy Junior Diaz strzałem głową pokonał bramkarza Lecha. W drugiej połowie wynik nie zmienił się i zgodnie z przepisami drużyny od razu przystąpiły do wykonywania rzutów karnych.

W trzech seriach żadna z drużyn nie popełniła błędu i było 3:3. Dopiero potem strzał Piotra Brożka obronił Grzegorz Kasprzik i Lech objął prowadzenie. Wprawdzie Semir Stilic także nie wykorzystał jedenastki, ale bramkarz Lecha po raz drugi wykazał się kapitalnym refleksem i obronił strzał Patryka Małeckiego. W ten sposób Lech wygrał 4:3 i po raz czwarty zdobył Superpuchar.

Mecz o Superpuchar tradycyjnie rozpoczyna piłkarski sezon w Polsce. Grają w nim mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski.