Piłka nożna: Trenerzy o meczu Górnika Łęczna ze Śląskiem Wrocław

Jakub Hereta
W piątek, w kolejnym meczu T-Mobile Ekstraklasy, piłkarze Górnika Łęczna zremisowali przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław 1:1. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi Jurija Szatałowa, trenera gospodarzy i Tadeusza Pawłowskiego, szkoleniowca gości.

Tadeusz Pawłowski (trener Śląska Wrocław): Za nami mecz na trudnym terenie w Łęcznej. Chłopcy bardzo dobrze walczyli od początku meczu i w pierwszej połowie byliśmy lepszym zespołem. Druga połowa była bardziej wyrównana, a wynik mógł się potoczyć w każdą stronę. W końcówce to my zdobyliśmy bramkę, ale potem straciliśmy gola w kuriozalnych okolicznościach. Kuba Wrąbel to młody bramkarz, wszyscy go pocieszamy i cieszę się, że zdobywa doświadczenie na ekstraklasowych boiskach. Za nami cztery ciężkie wyjazdy, gdzie nie przegraliśmy ani razu. Dzięki temu zbliżamy się do naszego celu, a więc do pierwszej ósemki.

Jurij Szatałow (trener Górnika Łęczna): Mój zespół nie wszedł w ten mecz od samego początku. Śląsk częściej utrzymywał się przy piłce, chociaż to my stworzyliśmy dwie pierwsze groźne sytuacje. Znowu zabrakło skuteczności, ale przy takiej grze to powinniśmy się cieszyć, że potrafiliśmy stworzyć okazje. W drugiej połowie rywal zagrażał nam jedynie po stałych fragmentach gry. Ten remis to punkt, z którego trzeba być zadowolonym. Nasz gol był szczęśliwy. Dla nas liczy się każdy punkt, bo przy podziale tabeli nie ma nieważnych punktów. W tym meczu nie byliśmy zespołem, który budujemy.