Piłka nożna: Wisła Puławy liderem III ligi

TOB
Wisła Puławy pokonała po bardzo zaciętym spotkaniu 3:2 Stal Mielec. Bohaterem spotkania był Łukasz Giza, który ustrzelił hat-tricka. Po tej wygranej puławianie awansowali na pierwsze miejsce w trzecioligowej tabeli.

Mecz w Puławach zaczął się sensacyjnie. Stal, która w tym momencie zajmuje miejsce spadkowe już w 2 minucie wyszła na prowadzenie. Wisła jednak jeszcze przed przerwą zdołała przejąć inicjatywę. To za sprawą wspomnianego Gizy, który pewnie wykorzystał dwa rzuty karne. Gdy po przerwie Giza podwyższył wynik na 3:1 w 58 min wszyscy myśleli, że jest już po meczu. W 61 min do siatki trafił jednak Piotr Kamiński i wiślacy do końca musieli drżeć o wynik.

Podopieczni trenera Mariusza Sawy zasiedli na fotelu lidera dzięki remisowi 0:0, który padł w starciu Izolatora Boguchwała z Partyzantem Targowiska. To właśnie tą pierwszą ekipę wyprzedziła Wisła. W innych zakończonych dzisiaj spotkaniach Avia Świdnik podzieliła się punktami z Tomasovią (0:0), a Podlasie Biała Podlaska pokonało Polonię Przemyśl po bramce młodziutkiego Wojciecha Hołoweńko strzelonej w 80 min.