Piłka ręczna: Azoty Puławy bliżej awansu do 1/4 Challenge Cup

Piłkarze ręczni Azotów Puławy w pierwszym meczu 1/8 Challenge Cup pokonali na wyjeździe belgijski HC Vise BM 32:20. Po pierwszej połowie podopieczni Ryszarda Skutnika przegrywali 10:15, ale po zmianie stron odrobili straty i są bliżej awansu do ćwierćfinału.

Pierwsza połowa była wyrównana, lecz w ostatnich dziesięciu minutach miejscowi odskoczyli na kilka bramek. W drugiej połowie puławianie zaczęli skuteczny pościg, a następnie objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.

Rewanż zaplanowano na 21 lutego.

W środę, Azoty Puławy w kolejnym meczu PGNiG Superligi podejmie Chrobrego Głogów.

HC Vise BM – Azoty Puławy 30:32 (15:10)
HC Vise: Toth, Lupica – Flajs 7, Vasconsen 6, Dolce 5, Danesi 5, Vreven 3, Geradon 2, Duchemann 1, Popivoda 1. Kary: 8 minut
Azoty: Bogdanow, Zapora – Krajewski 6, Sobol 5, Prce 4, Skrabania 4, Masłowski 4, Tarabochia 3, Tojcić 2, Kus 2, Ćwikliński 1, Przybylski 1. Kary: 8 minut