Piłka ręczna: Azoty Puławy przegrały z Orlenem Wisłą Płock w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali w sobotę w półfinale Pucharu Polski z Orlenem Wisłą Płock 25:41. Jutro w Legionowie podopieczni Marcina Kurowskiego w meczu o trzecie miejsce zmierzą się z przegranym spotkania Vive Targi Kielce - Chrobry Głogów. Mimo, że to jest tylko sport można w ciemno stawiać, że puławianie zagrają z Chrobrym. Stawką tego spotkania jest także nagroda finansowa w wysokości 15 tysięcy złotych. Zespół, który zajmie czwarte miejsce wróci do domu z 10 tys. zł.

Puławianie tylko przez kilka minut nawiązali walkę z utytułowanym rywalem, na które ławce trenerskiej po raz pierwszy zasiadł Krzysztof Kisiel. Z każdą kolejną minutą płocczanie powiększali swoją przewagę i do przerwy prowadzili 19:12, Po zmianie stron wciąż dominowała Wisła, która ostatecznie rozgromiła Azoty Puławy aż 41:25. O sporym pechu może mówić Krzysztof Tylutki, który nabawił się kolejnej kontuzji.

Mecz o trzecie miejsce pokaże o godz. 14.30 Polsat Sport. Transmisja z finału od godz. 17 także w Polsacie Sport.

Za tydzień w pierwszym meczu ćwierćfinału mistrzostw Polski, puławianie zmierzą się z Powenem Zabrze.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 41:25 (19:12)
Wisła: Sego, Wichary - Kubisztal 9, Nikcević 6, Ghionea 5, Syprzak 5, Spanne 4, Wiśniewski 3, Kavas 2, Zołoteńko 2, Ilyes 1, Twardo 1, Eklemović 1, Toromanović 1, Chrapkowski
Azoty: Grzybowski, Sokołowski - Masłowski 6, Krajewski 4, Szyba 4, Zinczuk 3, Kus 2, Przybylski 2, Sobol 1, Barzenkou 1, Tylutki 1, Bałwas 1, Ćwikliński, Jankowski, Grzelak