Piłka ręczna: Azoty Puławy triumfują na turnieju w Kaliszu

Szymon Starnawski/archiwum
Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali turniej Szczypiorno Cup, który zakończył się w Kaliszu. W finale, podopieczni Ryszarda Skutnika pokonali Górnika Zabrze 32:30, mimo, że po pierwszej połowie przegrywali 14:16. Obydwa zespoły zmierzą się ponownie ze sobą 2 września w Puławach, w meczu PGNiG Superligi.

Niedzielne starcie z zespołem z Górnego Śląska było szczególne dla Roberta Orzechowskiego, Michała Kubisztala i Patryka Kuchczyńskiego, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali w Górniku, a latem przenieśli się do Puław.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Jednak od 10 minuty zespół z Zabrza odskoczył na kilka bramek. Górnik prowadził m.in. 6:3, 12:8 i 16:11. Jednak trzy kolejne trafienia zaliczyli puławianie i zmniejszyli straty.

W drugiej połowie Azoty wyszły nawet na trzybramkowe prowadzenie, ale i tak o ostatecznym wyniku spotkania zadecydowała jego końcówka. Puławianie prowadzili 29:28, ale Górnik wyrównał. Jednak puławianie ponownie zdobyli trzy gole z rzędu i mogli cieszyć się ze zwycięstwa nie tylko w tym meczu, ale w całym turnieju.

Azoty Puławy – Górnik Zabrze 32:30 (14:16)
Azoty: Bogdanow, Krupa – Petrovsky 1, Kuchczyński 1, Orzechowski 2, Kubisztal 1, Przybylski 2, Grzelak 1, Masłowski 4, Krajewski 5, Prce 9, Sobol 6
Górnik: Kornecki, Kicki – Tatarincew 3, Buszkow 1, Jurasik 2, Gromyko 2, Kryński 1, Niewrzawa 6, Daćko 1, Niedośpiał 1, Ścigaj 1, Tomczak 10, Gliński 2, Piątek