Piłka ręczna: Azoty Puławy wygrały na wyjeździe z MMTS Kwidzyn

Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali bardzo ważny mecz. W środę puławianie pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 31:29 (16:15). Podopieczni Marcina Kurowskiego wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn, mając trzy punkty przewagi nad czwartą Stalą Mielec.

Potyczki pomiędzy MMTS-em a Azotami zawsze były zacięte. W tym sezonie Azoty dwukrotnie pokonały MMTS w Pucharze Polski (37:36 u siebie i 33:26 na wyjeździe) oraz w lidze (30:28). Jednak podopieczni Marcina Kurowskiego ostatnio byli w słabszej formie. W dwumeczu 1/8 Challenge Cup okazali się gorsi od amatorów z belgijskiej Initii Hasselt, a poza tym muszą sobie radzić bez kontuzjowanych Krzysztofa Tylutkiego, Jana Sobola i Krzysztofa Łyżwy. A MMTS walczy o jak najlepsze miejsce przed fazą play-off i przed środowym starciem tracił do Azotów zaledwie pięć punktów. Na dodatek, we wcześniejszym meczu dwa oczka zdobyła Stal Mielec i miała tylko punkt straty do Azotów.

Pojedynek w Kwidzynie miał więc olbrzymi ciężar gatunkowy dla obydwu drużyn. Od początku meczu trwała wyrównana walka. Żaden z zespołów nie zdołał wypracować sobie większej przewagi. W 15 minucie miejscowi prowadzili 9:6, a za chwilę 10:7, lecz puławianie doprowadzili do remisu 10:10. Po 30 minutach, jednym trafieniem prowadzili goście.

Po zmianie stron znów trwała zażarta walka. Po kilku minutach tej części gry było 18:18, ale na kwadrans przed końcem meczu goście prowadzili dwoma bramkami (23:21). Jednak MMTS nie zamierzał się poddawać i w na 8 minut przed końcem spotkania miejscowi wyrównali (26:26). W dramatycznej końcówce spotkania, więcej zimnej krwi zachowali puławianie i zdobyli bezcenne dwa punkty, które mogą być na wagę złota na koniec rundy zasadniczej.