Piłka ręczna: Azoty Puławy wygrały na wyjeździe z Powenem Zabrze 22:21

Piłkarze ręczni Azotów Puławy w swoim ostatnim tegorocznym meczu PGNiG Superligi, pokonali na wyjeździe Powen Zabrze 22:21 (12:12). Podopieczni Marcina Kurowskiego święta spędzą w dobrych humorach, ponieważ zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Potyczki pomiędzy Azotami, a Powenem zawsze były bardzo zacięte. Nie inaczej było w niedzielę w Zabrzu. Miejscowi wzmocnieni byłym reprezentantem Polski Mariuszem Jurasikiem chcieli zrehabilitować się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to ulegli w Puławach.

Powen, który rozstał się z trenerem Bogdanem Zajączkowskim (opiekę nad zespołem powierzono asystentowi Cezaremu Winklerowi) był na fali, wygrywając dwa ostatnie wyjazdowe mecze. Ale również puławianie byli w dobrej formie i potwierdzili to w Zabrzu.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Raz prowadzili miejscowi, a raz goście. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy remisie 12:12. Drugą połowę lepiej rozpoczął Powen, ale w 45 min Azoty prowadziły 16:13. Gospodarze zbliżyli się na jedno trafienie, ale to było wszystko na co ich było stać. Puławianie nie pozwolili się dogonić i wygrali 22:21.