Piłka ręczna: Benfica Lizbona nie dała szans Azotom Puławy

Piłkarze ręczni Azotów Puławy przegrali przed własną publicznością z Benficą Lizbona 29:37 w pierwszym spotkaniu 1/4 rozgrywek Challenge Cup. W Portugalii, podopiecznym Ryszarda Skutnika będzie bardzo ciężko wywalczyć przepustkę do półfinału.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale po trafieniu m.in. Jana Sobola, Azoty prowadziły 3:1. Następnie mecz się wyrównał, ale w końcówce pierwszej połowy, Benfica odskoczyła na trzy gole. Po zmianie stron miejscowi doprowadzili do remisu po 21, ale goście znów odskoczyli na kilka bramek. Później jeszcze powiększyli swoje prowadzenie i przed rewanżem mają w zapasie osiem bramek.

Azoty Puławy – Benfica Lizbona 29:37 (15:18)
Azoty: Bogdanov, Zapora, Rasimas - Krajewski 7, Tarbochia 6, Przybylski 4, Sobol 4, Skrabania 3, Łyżwa 2, Prce 2, Kus 1, Tsitou, Ćwikliński, Kowalik. Kary: 4 mimuty
Benfica: Figueira, Ferreira - Costa 8, Carneiro 7, Areia 6, Semedo 6, Borragon Fernandez 5, Oliveira Andrade 2, Pais 1, Pereira 1, Valerio 1, Marcos, Moreno, Pedroso. Kary: 6 minut
Sędziowali: Doru Manea i Radu Iliescu (Rumunia)