Piłka ręczna: MKS AZS UMCS Lublin przegrał ze Słupią Słupsk

Zaledwie 11 zdrowych zawodniczek (w środę na treningu nos złamała Kinga Tess-Mazurek) miały do dyspozycji trenerki pierwszoligowego MKS AZS UMCS Lublin przed wyjazdowym pojedynkiem ze Słupią Słupsk. Niestety, osłabione kadrowo lublinianki przegrały w kolejnym meczu pierwszej ligi 21:25.

Początek meczu nie zapowiadał porażki lublinianek, które szybko objęły prowadzenie, a następnie wygrywały 5:3, a później 9:7. Miejscowe doprowadziły do wyrównania 9:9, a na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie po 14. Po zmianie stron słupczanki zdobyły trzy pierwsze bramki, ale lublinianki zmniejszyły straty. Niestety ostatnie minuty należały do zespołu ze Słupska, który mógł się cieszyć z dwóch punktów.

Słupia Słupsk – MKS AZS UMCS Lublin 25:21 (14:14)
Słupia: Biernaczyk, Borkowska – Łazańska 12, Firkowska 6, Lisiecka 3, Ilska 2, Wiśniewska 1, Budnicka 1, Kowalczuk, Trawczyńska, Bogacka, Kaczanowska, Gajdzis. Kary: 10 min.
MKS AZS UMCS: Nóżka, Frodyma – Lasek 8, Zarzycka 7, Grodzicka 3, Wawrzonek 1, Matejuk 1, Kucharczyk 1, Blaszka, Tkaczyk, Markowicz. Kary: 2 min.