Piłka ręczna: MKS Lublin przegrał z Pogonią Baltica Szczecin w turnieju w Elblągu

Od porażki rozpoczęły piłkarki ręczne MKS-u Lublin udział w turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga. W piątek, podopieczne Edwarda Jankowskiego i Sabiny Włodek uległy Pogoni Baltica Szczecin 24:31 (10:12). W sobotę (godz. 16) lublinianki zmierzą się z Politechniką Koszalin, a następnie o godz. 19 z Samborem Tczew.

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla MKS-u, który po dwóch trafieniach Małgorzaty Majerek prowadził 2:0. Następnie lublinianki wyszły na prowadzenie 5:2. Niestety kilka niecelnych rzutów sprawiły, że po 15 minutach było już 6:6, a następnie Pogoń wygrywała 9:6. Do przerwy MKS przegrywał 10:12.

Druga połowa to wciąż nieskuteczna gra mistrzyń Polski. W 40 min lublinianki jednak zdołały doprowadzić do remisu (14:14), ale cztery kolejne gole zdobyły szczecinianki, które już do końca spotkania nie oddały prowadzenia.

W meczu otwarcia Start Elbląg pokonał Politechnikę Koszalin 27:22 (13:7).