Piłka ręczna: MKS Lublin przegrał z Vistalem Gdynia (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS-u Lublin przegrały pierwsze spotkanie w sezonie 2013/14. W niedzielę, w lubelskiej hali na Globusie lepsze od mistrzyń Polski okazały się zawodniczki Vistalu Gdynia, pokonując podopieczne Edwarda Jankowskiego i Sabiny Włodek 25:22.

Spotkanie 4. kolejki PGNiG Superligi było zapowiadane jako wielki hit. Obydwa zespoły były w bieżących rozgrywkach niepokonane, a dla lublinianek mecz z zespołem z Gdyni był próbą generalną przed wyjazdową potyczką w Lidze Mistrzyń z Buducnostią Podgorica.

Pierwsza połowa było bardzo wyrównana, ale w 23 minucie po golu Patrycji Kulwińskiej przyjezdne prowadziły 9:6. Po dwóch trafieniach Małgorzaty Majerek lublinianki przegrywały tylko 10:11, ale ostatniego gola w tej odsłonie meczu zdobyła Katarzyna Janiszewska.

Po zmianie stron miejscowe odzyskały prowadzenie, ale gdynianki znów odskoczyły na kilka bramek. W 48 min prowadziły 21:18 i było wiadomo, że mistrzyniom Polski ciężko będzie odrobić straty. W 56 min Marra Gęga zmniejszyła straty (22:23) i kibice lubelskiej siódemki jeszcze mieli nadzieję, że nie wszystko stracone. Niestety, dwie następne bramki zdobyły gdynianki i ostatecznie to one schodziły z parkietu jako zwyciężczynie.

MKS Lublin – Vistal Gdynia 22:25 (10:12)
MKS: Gawlik, Dzhukeva – Mihdaliova 5, Wojtas 4, Małek 3, Rola 3, Majerek 3, Nestsiaruk 2, Skrzyniarz 1, Gęga 1, Szarawaga. Kary: 6 min.
Vistal: Gapska – Niedźwiedź 5, Quintino 5, Kulwińska 5, Kalska 3, Zych 2, Matyka 2, Galińska 1, Janiszewska 1, Khouldi 1, Białek, Duran, Andrzejewska. Kary: 16 min.
Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Płock).