Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin przegrał z Zagłębiem Lubin (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin przegrały w sobotę w trzecim meczu o mistrzostwo Polski z Zagłębiem w Lubinie 22:28. W rywalizacji do trzech zwycięstw lublinianki prowadzą 2:1. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę w Lubinie, a bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Początek transmisji od godziny 20.30.

Pierwsze minuty potyczki w stolicy polskiej miedzi były wyrównane. Później powtórzyła się sytuacja z dwóch potyczek w Lublinie. Miejscowe odskoczyły na kilka goli, prowadząc m.in. 11:5, 14:9, a do szatni schodziły z przewagę siedmiu bramek. Podopieczne Sabiny Włodek nie mogły sobie poradzić z wysoką obroną Zagłębia.

W Kozim Grodzie, MKS Selgros po zmianie stron szybko wyrównywał straty i obejmował prowadzenie. W Lubinie miejscowe na to nie pozwoliły (przed czym przestrzegała Sabina Włodek, trenerka lubelskiej drużyny) i w drugiej połowie kontrolowały one przebieg wydarzeń na parkiecie.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - MKS Smek, Pielesz 2elros Lublin 28:22 (17:10)
KGHM Metraco: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załeczna 6, Piekarz, Palgan 3, Semeniuk - Olchawa 6, Obrusiewicz 7, Paluch, Chojnacka, Jelic 2, Lalewicz 2, Bader, Piechnik, Jochymek
MKS Selgros: Dhukeva, Baranowska - Konsur, Małek, Kocela 1, Majerek 3, Gęga 3, Dabik 2, Nestsiaruk 2, Mihdaliova 1, Skrzyniarz 3, Wojtas 7