Piłka ręczna: Polska w składzie z dwoma zawodnikami Azotów Puławy pokonała Egipt

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w swoim pierwszym występie na międzynarodowym turnieju Supercup 2013 w niemieckiej Bremie pokonała Egipt 24:21 (11:11). Dwie bramki dla biało-czerwonych zdobył Michał Szyba z Azotów Puławy. W meczu zagrał także inny puławianin Przemysław Krajewski, ale nie wpisał się na listę strzelców.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, ale gdy w 20 min podopieczni Michaela Bieglera wygrywali 9:4, wydawało się, że biało-czerwoni odniosą pewne zwycięstwo. Innego zdania byli Egipcjanie, którzy doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie Polacy ponownie odskoczyli na kilka bramek, lecz rywale nie zamierzali odpuszczać. Ze stanu 19:15 dla biało-czerwonych zrobiło się nagle 19:18. Na szczęście końcówka spotkania należała do Polaków.

Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą w sobotę Szwedzi.

Egipt – Polska 21:24 (11:11)
Polska: Szmal,Wichary – Kuchczyński 4, Orzechowski 2, Rosiński 1, Jurkiewicz 1, Wiśniewski 5, Kostrzewa 4, Grabarczyk, Bielecki 2, Daszek 1, Syprzak, Jaszka, Szyba 2, Kubisztal 1, Krajewski