Piłka ręczna: SPR Lublin zagra z Metalurgiem Skopje?

Jeżeli piłkarki ręczne SPR-u Lublin w II rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów wyeliminują portugalski ADA Colegio Joao de Barros, to w III rundzie PZP ich rywalem będzie mistrz Macedonii Metalurg Skopje.

Zespół z Macedonii rywalizował w weekend w turnieju kwalifikacyjnym w norweskim Trondheim o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Metalurg zajął trzecie miejsce i nie zakwalifikował się do fazy grupowej LM. Najpierw Metalurg przegrał z gospodyniami zawodów Byasen 19:29 (7:16), a następnie pokonał holenderski Sercodak Dalfsen 34:26 (14:12)

Oba mecze SPR-u z drużyną z Portugalii odbędą się w Lublinie 13 i 14 października. W przypadku awansu podopieczne Edwarda Jankowskiego pierwsze spotkanie z mistrzem Macedonii rozegrają na wyjeździe 10-11 listopada.