Piłka ręczna: Zwycięstwo Azotów Puławy na turnieju w Ostrowie Wielkopolskim

szymon starnawski / polskapresse
Piłkarze ręczni Azotów Puławy, wykorzystując przerwę w PGNiG Superlidze, z powodu odbywających się w Polsce mistrzostwach Europy, biorą udział w turniejach. W piątek, podopieczni Ryszarda Skutnika rozpoczęli udział w zawodach w Ostrowie Wielkopolskim, zorganizowanych przez pierwszoligową Ostrovię. Puławianie w swoim pierwszym meczu pokonali KPR Legionowo 33:29.

Azoty zagrały bez kilku podstawowych zawodników. Na parkiecie zabrakło m.in. reprezentantów Polski Piotra Masłowskiego, Roberta Orzechowskiego i Przemysława Krajewskiego. W puławskiej ekipie pojawił się za to wypożyczony do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Maciej Jeżyna i kontuzjowany ostatnio Bartosz Kowalczyk.

Pierwsza połowa piątkowego spotkania była bardzo wyrównana. Po zmianie stron, Azoty odskoczyły na kilka trafień (duża w tym zasługa Rafała Przybylskiego) i nie oddały prowadzenia do końca meczu.

W sobotę (godz. 10) Azoty zagrają z Pogonią Szczecin, a następnie tego samego dnia (godz. 16.35) ich rywalem będzie Ostrovia.

KPR Legionowo – Azoty Puławy 29:33 (16:16)
Azoty: Zapora, Krupa – Petrovsky 3, Kuchczyński 4, Kubisztal 5, Jeżyna 1, Przybylski 9, Grzelak 4, Kowalczyk 2, Prce 3, Sobol 2