Piłkarki Górnika Łęczna wyjazdowym zwycięstwem ze Śląskiem Wrocław zainaugurowały nowy sezon Ekstraligi. Zobacz zdjęcia

Piłkarki Górnika Łęczna udanie zainaugurowały nowy sezon Ekstraligi. Podopieczne trenera Roberta Makarewicza pokonały w sobotę na wyjeździe ekipę Śląska Wrocław 2:1. Było bardzo dużo walki, emocji, ale ostatecznie trzy punkty pojechały do Łęcznej.

– Nasza ofensywa może zaskoczyć przeciwnika, czy to akcją, czy niekonwencjonalnym zagraniem. To duża wartość dodana. Gra defensywna także mocno się poprawiła, więc pozostaje nam tylko sprawdzić się w boju – podkreślał przed meczem Robert Makarewicz, szkoleniowiec Górniczek.

Pierwsza połowa sobotniego starcia nie przyniosła bramek. To przyjezdne miały jednak o wiele więcej okazji na strzelenie gola, których nie potrafiły wykorzystać.

Po zmianie stron łęcznianki potrzebowały niewiele czasu, aby objąć prowadzenie. W 51. minucie fenomenalnym uderzeniem popisała się bowiem Oliwia Rapacka. Siedem minut później do remisu doprowadziła Kamila Czudecka, ale odpowiedź była jeszcze była jeszcze szybsza, gdyż w 63. minucie fantastycznie zza szesnastki uderzyła Milena Kazanowska.

Rezultat 2:1 utrzymał się już do końca tego meczu, choć to team Roberta Makarewicza miał jeszcze swoje szanse na podwyższenie prowadzenia. Po końcowym gwizdku w ekipie z Łęcznej i tak zapanowała euforia ze zdobycia kompletu punktów.

Górniczki kolejny mecz w Ekstralidze mają zaplanowany w sobotę, 20 sierpnia w Łęcznej. Ich rywalkami będzie tym razem ekipa Medyka Konin.

WKS Śląsk Wrocław – GKS Górnik Łęczna 1:2 (0:0)

Bramki: Czudecka 58 – Rapacka 51, Kazanowska 63

Śląsk: Bocian – Maskiewicz (46 Węcławek), Korda, Buś, Kulig, Żurek, Dudziak, K. Ostrowska, Sitarz (81 Krzyżanowska), Czudecka, Białoszewska. Trener: Piotr Jagieła

Górnik: Urbańczyk – Szymczak, Bużan, Głąb, Zając (68 Skupień), Kazanowska, Kaczor (88 Litwiniec), Rapacka (68 Cyraniak), Lefeld, Miłek (76 Dereń), Fabova (76 Piętakiewicz). Robert Makarewicz