Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin z pierwszą porażką w sezonie. Zobacz zdjęcia

szupti
Piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin poniosły pierwszą porażką w trwającym sezonie rozgrywek 1. ligi. Akademiczki w meczu 3. kolejki przegrały w hali Globus z ekipą Handball Warszawa 27:29. Najwięcej trafień dla podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego zanotowała rozgrywająca lubelskiej drużyny Julia Skubacz, pokonując osiem razy bramkarkę rywalek.

Przez pierwszy kwadrans mecz był niezwykle wyrównany, a tablica wyników pokazywała remis 6:6. Od tego czasu warszawianki rzuciły cztery bramki z rzędu, odskakując w 19, minucie na 10:6. Lublinianki nie poddawały się i przed zejściem na przerwę przegrywały zaledwie jednym trafieniem z rywalkami (13:14).

Po zmianie stron team trenera Patryka Maliszewskiego wyszedł w 36. minucie na prowadzenie 18:16, natomiast dziesięć minut później wygrywał nawet 22:19. Na pięć minut przed końcem starcia gospodynie nadal miały dwa gole zaliczki (27:25). Przyjezdne nie poddawały się jednak, wygrywając ostatnie minuty 4:0 i cały mecz 29:27.

MKS AZS UMCS po trzech kolejkach zajmuje czwartą lokatę w ligowej tabeli grupy C, mając na koncie 6 pkt. (2 wygrane i 1 przegrana). Liderem jest Handball Warszawa, wyprzedzając ekipy Suzuki Korona Handball Kielce i SPR Handball Rzeszów. Wszystkie te zespoły legitymują się dorobkiem 9 oczek.

MKS AZS UMCS Lublin – Handball Warszawa 27:29 (13:14)

MKS AZS UMCS: Osowska, Śliwińska, Zgrzebnicka – Skubacz 8, Szczepaniak 5, Kawka 3, Rossa 3, Dąbska 2, Tomczyk 2, Janczarek 2, Leebe 1, Chodoń, Dziuba. Trener: Patryk Maliszewski