Piłkarki ręczne SPR Lublin z brązowym medalem

Jakub Hereta
Szczypiornistki SPR Lublin po raz trzeci pokonały Politechnikę Koszalińską (41:31) i sezon zakończyły zdobyciem brązowego medalu. To pierwszy medal tego koloru w historii lubelskiej drużyny.

Po dwóch łatwych zwycięstwach we własnej hali, lublinianki założyły sobie zakończenie rywalizacji już w sobotnim spotkaniu. W pierwszej minucie do bramki rywalek trafiły Alina Wojtas i Dorota Błaszczyk. Później na parkiecie zdecydowanie przeważały zawodniczki SPR. Po celnych rzutach Doroty Małek, Agnieszki Koceli i ponownie Wojtas, lublinianki objęły prowadzenie 4:1, które powiększały z upływem czasu.

Jeszcze w 10 minucie, po bramce Tatiany Bileni, SPR wygrywało tylko 9:8, ale na przerwę przyjezdne schodziły z zaliczką ośmiu trafień - 24:16.

W drugiej połowie nasz zespół cały czas przeważał. W pewnym momencie lublinianki prowadziły różnicą 11 bramek, aby ostatecznie wygrać 41:31, a całą rywalizację o brązowy medal 3-0.