Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 29:26

Szczypiorniści Azotów Puławy wygrali kolejny mecz w Superlidze. Tym razem podopieczni trenera Marcina Kurowskiego wrócili z punktami z Legnicy, gdzie pokonali miejscową Miedź 29:26.

Przed meczem z obozu rywala dochodziły niepokojące wieści o dużych problemach finansowych. Drużynie groziło nawet wycofanie z rozgrywek. Ale na parkiecie legniczanie nie pamiętali o swoich problemach. Po wyrównanym pierwszym kwadransie (z minimalną przewagą puławian), między 16 a 24 min. Miedź odskoczyła na pięć trafień - ze stanu 6:6 na 12:7.

Goście zdołali jednak odrobić przed przerwą niemal całą stratę i do szatni schodzili przegrywając tylko 13:14. To pozwoliło Azotom podjąć walkę o zwycięstwo w drugiej części.

Spotkanie był wyrównane do około 50 minuty. Przy stanie 21:20 dla zespołu z Lubelszczyzny, puławianie przyśpieszyli grę. Najpierw Wojciech Zydroń wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kusie, następnie celny rzut oddał Krzysztof Łyżwa i ponownie Zydroń.

Trener Miedzi Marek Motyczyński ratował sytuację biorąc czas, ale jego wskazówki na niewiele się zdały. Doskonale spisujący się w bramce Piotr Wyszomirski zatrzymał legniczan, a Sebastian Płaczkowski i Łyżwa powiększyli przewagę Azotów do sześciu trafień - 26:20 w 53 min.

Zryw gospodarzy w ostatnim fragmencie meczu nie przyniósł im korzyści. Ostatnie dwie bramki dla puławian rzucił Dymitro Zinczuk.

Siłą ofensywną puławian była równa postawa czterech zawodników: Zydronia, Masłowskiego, Zinczuka i Łyżwy, którzy zdobyli razem 22 bramki. Z kolei w obronie znakomicie spisywał się Wyszomirski.

Miedź Legnica - Azoty Puławy 26:29 (14:13)