Piłkarze Wisły Puławy zremisowali na własnym stadionie z Polonią Bytom

Redakcja
(Wisła Puławy podzieliła się punktami z Polonią Bytom)
(Wisła Puławy podzieliła się punktami z Polonią Bytom) Wisła Puławy
Piłkarze Wisły Puławy zremisowali w poniedziałek na własnym stadionie z Polonią Bytom 0:0, w meczu 8. kolejki rozgrywek II ligi. Gospodarzom nie udało się zdobyć kompletu punktów, pomimo że od 36. minuty grali z przewagą jednego zawodnika.

Puławianie byli faworytem poniedziałkowej potyczki, plasując się przed tym starciem na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Wisła miała na koncie 13 punktów i traciła trzy oczka do lidera - Raduni Stężyca.

Z kolei bytomianie znajdowali się w strefie spadkowej z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. Polonia odniosła jak dotąd tylko jedno zwycięstwo - na inaugurację, a na kolejne czeka już prawie dwa miesiące.

Na początku spotkania walka toczyła się przeważnie w środkowej części boiska, ale to Wiślacy byli częściej w posiadaniu piłki. Od 20. minuty pojedynek nieco się wyrównał, jednak to miejscowi wciąż prowadzili grę, choć nic z tego nie wynikało.

W 36. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Putonie otrzymał zawodnik gości Dawid Wolny, który musiał opuścić boisko. Wydawało się, że teraz zdobycie gola przez gospodarzy będzie tylko kwestią czasu.

Puławianie mimo gry w przewadze, nadal mieli jednak sporo problemów w ataku. Arbiter doliczył pięć minut do pierwszej połowy, ale żadnemy z zespołów nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Po zmianie stron sytuacja na boisku niewiele zmieniła się, a co ciekawe w 67. minucie ekipa z Bytomia mogła objąć prowadzenie, gdy Ściślak uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę, trafiając w słupek. Minutę później miejscowi mieli świetną okazję na 1:0, ale Janicki posłał piłkę z dziesiątego metra nad poprzeczką.

Pomimo jescze kilku sytuacji nie udało się gospodarzom wygrać kolejnego ligowego spotkania i w efekcie podopieczni trenera Michała Pirosa musieli podzielić się punktami z niżej notowanym przeciwnikiem.

Wisła Puławy – Polonia Bytom 0:0

Wisła: Mielcarz – Kaczorowski, Wiech, Seweryś, Pavlas, Skałecki, Kołtański (64 Kargulewicz), Nojszewski (76 Kaczmarek), Janicki (84 Klichowicz), Puton (64 Kumoch), Bortniczuk. Trener: Michał Piros

Polonia: Mirus – Ściślak (88 Krzemień), Andrzejczak (42 Żagiel), Piontek, Stefański (71 Ochwat), Wolny, Zejdler, Bedronka, Budzik, Konieczny, Piekarski. Trener: Adam Burek

Żółte kartki: Kołtański, Skałecki – Mirus, Zejdler
Czerwona kartka: Wolny (36)

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Przasnysz)